Okulda 15 Öğrenciye Taciz Skandalı: Kantinci Tutuklandı!

İzmir Ülkü Ortaokulu'nda 15 öğrenciyi taciz eden 44 yaşındaki kantinci T.D tutuklandı. Öğrenci velileri kantincinin yanı sıra olayı örtbas ettiğini iddia ettikleri okul müdürü ve 2 öğretmenden de şikayetçi oldu.

Okulda 15 Öğrenciye Taciz Skandalı: Kantinci Tutuklandı!

İzmir'in Karabağ ilçesinde bulunan Ülkü Ortaokulu'nun kantininde çalışan 44 yaşındaki T.D, iddialara göre 7 ve 8. sınıf öğrencilerini taciz etti. Farklı zamanlarda taciz edilen öğrenciler olayı anlattı. Öğrenci velileri öğrencilerin olayı anlatması üzerine kantinci T.D'den şikayetçi oldu.

Şikayetler üzerine gözaltına alınan kantinci T.D, adliyeye sevk edildi ve tutuklandı. Olayın ardından İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olay ile ilgili soruşturma başlattı.

15 ÖĞRENCİYİ DAHA TACİZ ETMİŞ !

İki öğrencinin şikayetçi olmasının ardından okuldan 15 öğrenci daha kantinci tarafından taciz edildiğini söyledi. Çocuk Şube Müdürlüğü'nde 15 öğrencinin kantinci hakkındaki şikayeti bulunuyor.

Kantincinin tutuklanmasının ardından veliler, okul müdürü A.G, rehberlik öğretmeni H.S, fen ve teknoloji öğretmeni H.B'den de şikayetçi oldu. İddialara göre adı geçen okul müdürü ve öğretmenler olayı örtbas etti.

Haber

ÖĞRENCİLERE PSİKOLOJİK DESTEK VERİLİYOR

Kantinci tarafından taciz edilen öğrencilere, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından psikolojik destek verildi. Ayrıca öğrenciler farklı okullara nakledildi.

OLAY ÖRTBAS EDİLMEYE ÇALIŞILDI

Taciz edilen 8.sınıf öğrencisinini velisi: "Kantinci kızıma 'Kızların içinde en güzeli sensin' diyerek sözlü tacizde bulunmuş. Duruma ailelerine anlatmak isteyen öğrenciler okul müdürü ve öğretmenler tarafından engellenmiş. Asıl üzücü tarafı olayın örtbas edilmeye çalışılması" ifadelerini kullandı.

7.sınıf öğrencisinin velisi baba H.K ise açıklama yaparak: "Kızım 7. sınıfa gidiyor. Kantinci alışveriş yaparken para verirken kızımın elini tutmuş. Daha sonra kızımın arkasından sarılmak istemiş. Kızım kantinciyi iteklemiş ve tepki göstermiş. Kızımla birlikte iki arkadaşını durumu bize bildirmesinler diye odaya kapatmışlar. Kızım bu olaydan psikolojik olarak çok etkilendi. Hiçbir rahatsızlığı olmamasına rağmen bir haftadır ateş içinde. Bunlara sebep olanların en ağır cezaya çarptırılmasını istiyoruz" dedi.