Okan Buruk istedi, anlaşma sağlandı! Amine Harit, Galatasaray yolunda! Galatasaray transfer haberleri

Spor Toto süper Lig'de yeni sezon için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Kulüpler ise transfer haberlerini peş peşe veriyor. Üç büyükler ve Trabzonspor'da transfer çalışmaları hızla devam ederken Galatasaray yeni transfer bombasını patlattı.

Okan Buruk istedi, anlaşma sağlandı! Amine Harit, Galatasaray yolunda! Galatasaray transfer haberleri

Spor Toto Süper Lig'de geçtiğimiz sezon istediğini bulamayan Galatasaray ligi ancak 13'üncü sırada bitirebilmiş ve tarihinin en kötü sezonlarından birine imza atmıştı.

Sezona başarılı teknik adam Fatih Terim'in önderliğinde başlayan Galatasaray sezon ortasında hoca ile olan sözleşmeyi fesh etmiş ve Domenec Torrent ile anlaşma sağlamıştı. Fatih Terim'in görevine son verilmesinin ardından Galatasaray'da saha kenarına geçen Domenec Torrent Galatasaray'ın en kötü sezonlarından birine imza atmıştı.

Okan Buruk istedi, anlaşma sağlandı! Amine Harit, Galatasaray yolunda! Galatasaray transfer haberleri - Resim : 1

Geçmiş sezonda yaşanan başarısızlıkları unutmak ve bu sezon şampiyon olmak isteyen Galatasaray ise yeni teknik adam Okan Buruk ile anlaşmaya vardı. Okan Buruk ile anlaşma sağlayan Galatasaray yeni teknik adamın transfer listesi için harekete geçiyor. Galatasaray'ın yeni hocası Okan Buruk bu sezon sarı kırmızılı camiadan Abdülkerim Bardakçı, Kazımcan Karataş ve Sergio Oliveira'yı istemiş ve kulüp bu isimleri kadrosuna katmıştı. Bu üç ismin dışında da Galatasaray, Leo Dubois, Florian Grillitsch ve Haris Seferovic isimleri ile anlaşma sağladı.

Şimdi ise Okan Buruk yeni bir oyuncu için radarlarını açtı. Yeni teknik adam kulübünden Schalke 04 oyuncularından Amine Harit'i transfer etmesini talep etti ve sarı kırmızılı kulüp hocanın sözünü dinledi. Okan Buruk'un isteği üzerine Amine Harit, kulübü Schalke 04 ve Galatasaray arasında görüşmeler başladı.

10 numara konumunda yer alan 25 yaşındaki Faslı oyuncu Amine Harit'i çok isteyen Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk'un istekleri üzerine başlayan görüşmelerde olumlu sonuç sağlandı. Galatasaray, başarılı 10 numara Harit için kulübü Schalke 04 ile anlaşma sağladı.

Okan Buruk istedi, anlaşma sağlandı! Amine Harit, Galatasaray yolunda! Galatasaray transfer haberleri - Resim : 2

Amine Harit Transferi Ne Zaman Açıklanacak, Galatasaray'dan Ne Kazanacak?

Amine Harit isimli Faslı 10 numara oyuncusu için kulübü ile anlaşmayı sağlayan Galatarasay'dan henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Galatasaray kadrosunda eksikliği çekilen konumu dolduracak olan oyuncunun ilerleyen günlerde resmi olarak, Galatasaray tarafından açıklanması bekleniyor.