Öğrencilere karşılıksız burs imkânı sunan kurumlar belli oldu! 2022 Öğrenci bursları

Yeni dönemde maddi olanağı olmadığı için eğitim desteği arayışına giren öğrenciler için karşılıksız burs imkanları duyuruldu. Çeşitli kurumlar tarafından ilan edilmiş olan yeni dönem öğrenci bursları, kısa zaman içerisinde en çok sorgulanan konu başlıkları arasında yerini aldı. İşte 2022 öğrenci bursu haberinin ayrıntıları…

Öğrencilere karşılıksız burs imkânı sunan kurumlar belli oldu! 2022 Öğrenci bursları

Eğitim hayatına devam etmek isteyen ancak pahalılaşan hayat şartları nedeni ile bu isteklerini gerçekleştirmekte zorlanan öğrenciler için yeni dönem burs duyuruları yapıldı. Birçok kurum, 2022 öğrenci bursu duyurularını yayınlayarak, ilgili şartları sağlayan öğrencilere karşılıksız burs imkânı sunulacağını bildirdi.

Sabancı Vakfı Öğrenci Bursu 2022

Yıllardır öğrencilere verdiği burslar ile adından söz ettirmeyi başaran Sabancı Vakfı, yeni dönem öğrenci bursu duyurusunu yayınladı. Ekim ayından haziran ayına kadar geçen 9 aylık süre boyunca, ilgili şartları sağlayan öğrencilere burs desteğinde bulunan vakıf, şu üniversitelerde okuyan öğrencilere burs vereceğini açıkladı:

  • Çukurova Üniversitesi
  • Marmara Üniversitesi
  • İstanbul Üniversitesi- Cerrah Paşa
  • Dokuz Eylül Üniversitesi

Sabancı Vakfı’nın yeni dönem öğrenci bursu programından, yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrenciler yararlanabiliyor. Ayrıca devlet üniversiteleri dışında, özel üniversitelerde yüzde yüz burslu olarak eğitim gören öğrenciler de vakfın burs programından yararlanabiliyor.

Sabancı Vakfı’nın öğrencilere sağladığı burs imkanının tutarı, eğitim görülen bölüme göre değişiklik gösterebiliyor. İlgili burs bilgileri ve diğer burs başvuru şartları, vakfın resmi internet sitesinde bulunuyor.

Toplum Gönüllüleri Vakfı

Öğrencilere karşılıksız burs imkânı sunan kurumlar belli oldu! 2022 Öğrenci bursları - Resim : 1

Sosyal sorumluluk projeleri ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran Toplum Gönüllüleri Vakfı da öğrencilere karşılıksız burs imkânı sunan kurumlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Kurum, düzenlenen sosyal sorumluluk projelerinde haftada en az 4 saat gönüllü olarak katılan öğrencilere, karşılıksız burs imkânı tanıyor.

Öğrenci Bursu Veren Kurumlar

Eğitim hayatında ki maddi zorlukları ortadan kaldırmak isteyen öğrencilerin, yeni dönemde burs başvurusu yapabilecekleri kurumlar ve burslar şu şekildedir:

  • Vehbi Koç Bursu
  • TÜBİTAK Bursu
  • Türkiye Diyanet Vakfı Bursu
  • Türk Eğitim Vakfı Bursu
  • Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı Bursu

Yukarıda belirtilmiş olan kurumların, burs başvuru şartları değişiklik göstermektedir. İlgili burs bilgileri, kurumların resmi internet sitesinde bulunmaktadır.