Öğrenciler dikkat! Bakanlık duyurdu: Öğrencilere 1.650 TL destek ödemesi yapılacak!

Öğrenciler için güzel haber verildi. Bakanlık ortalama 1.650 TL tutarında destek ödemesi yapılacağını duyurdu. Öğrencileri sevindirecek olan bu haberin detayları kamugundemi.com'da...

Öğrenciler dikkat! Bakanlık duyurdu: Öğrencilere 1.650 TL destek ödemesi yapılacak!

Belirli dönemlerde öğrencilere vermiş olduğu destek ödemeleri ile gündeme gelen bakanlık, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni duyurusunu yaptı. Bakanlık tarafından yapılan duyuruda öğrencilere aylık ortalama 1.650 TL tutarında destek ödemesi yapılacağı bildirildi.

Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) yardımı olarak adlandırılan bu yardımları duyuran bakanlığın yeni projesi dikkat çekiyor. Dar gelirli ailelere ve bireylere dönem dönem yaptığı destek ödemeleri ile dikkat çeken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu sefer yapacağı destek ödemesini öğrenciler için duyurdu.

Günden güne zorlaşan ekonomik koşullar karşısında şehir dışında okuyan bir öğrencinin aylık gider maliyetlerinin yükselmesi sonrasında çok sayıda öğrenci geçim sağlayabilmek için çözüm yollarını araştırmaya başladı.

Bazı öğrenciler ek iş yaparken bazı öğrenciler ise gerek devlet gerekse kurum burslarından faydalanıyor. Ancak hem çalışma imkanı bulunmayan hem de geçinmekte güçlük çeken öğrenciler için bazı imkanlar sunulmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan destek ödemeleri kapsamında öğrencilerin yüklerinin hafifletilmesi hedefleniyor.

Peki; bakanlık tarafından verilen bu destek ödemesinden kimler, nasıl faydalanabilir? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından öğrencilere verilen SED ödemesinin detayları, koşul ve şartları haberin devamında, Kamu Gündemi'nde...

BAKANLIK SED YARDIM ÖDEMESİ NASIL ALINIR, NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Bakanlık tarafından öğrenciler için hazırlanan destek kampanyası kapsamında ilkokuldan üniversiteye kadar fark etmeksizin öğrencilere destek sağlanacağı bildirildi.

İl müdürlüklerine ya da Sosyal Hizmetler Merkez Müdürlüklerine direkt şahsen ya da dilekçe yoluyla yapılacak olan başvurular aynı zamanda e- Devlet kapısı üzerinden de gerçekleştirilebiliyor.

Toplamda 1.650 TL tutarında ödemelerin yapılacağı SED destek ödemeleri kapsamında öğrenciler kendilerine uygun görülen sürekli ya da geçici destek kampanyalarından yararlanabiliyor.

Destek kampanyasından yani SED ödemesinden faydalanabilmek için ise dar gelirli kategorisinde yer alan öğrenciler tercih ediliyor.