Öğrenci Affı Bekleyenler! YÖK Başkanı Özvar'dan Açıklama Geldi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, bir süre önce gündeme gelen öğrenci affına ilişkin açıklamalarda bulundu. Öğrenci affı ne zaman çıkacak? Haberimizde.

Öğrenci Affı Bekleyenler! YÖK Başkanı Özvar'dan Açıklama Geldi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Batı Akdeniz Üniversiteler Birliği (BAÜB) toplantısı için Isparta'ya gitti. Gazetecilere açıklamalarda bulundu. Özvar'ın gündeminde öğrenci affı vardı. Öğrenci affı ne zaman çıkacak, kimleri kapsayacak? YÖK Başkanı Özvar'ın açıklamalarını öğrenci affı bekleyenler için derledik.

ÖĞRENCİ AFFI NE ZAMAN ÇIKACAK?

Öğrenci affının ne zaman çıkacağına ilişkin açıklamalar yapan Bakan Özvar “Genel af Türkiye’nin gündemindedir. Meclis ile Yükseköğretim Kurulu arasında bir temas söz konusu. Bizler Yükseköğretim Kurulu olarak genel affın sınırları hususunda meclisteki milletvekillerimiz ve ilgili partilerin sorumluları ile bilgileri paylaşacağız. Bu konuda bizden beklenen her türlü bilgiyi ve veriyi meclisimizle paylaşacağız. Genel affın meclisin iradesiyle yakında gündeme geleceğini sizlerle paylaşabilirim” ifadelerini kullandı.

Öğrenci Affı Bekleyenler! YÖK Başkanı Özvar'dan Açıklama Geldi

ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

ÖSYM tarafından yapılacak olan 2022 YKS'ye de değinen Özvar, Adaylara başarı dileklerini ileterek sınava öğrenciler kadar anne ve babalarının da girdiğini söyledi ve öğrencilere şöyle seslendi: " Değerli öğrenciler, umarım istediğiniz, arzu ettiğiniz programı kazanırsınız. Umarım hayalini kurduğunuz bölümde okursunuz. İstediğiniz bölümü kazanamasanız bile en iyi, en başarılı öğrenci, bulunduğu programda gayret ederek başarılı olmak için çaba gösteren öğrencidir. Dolayısıyla bazen hayatta istediğimiz yerlerde olamayabiliriz, istediğimiz bölümleri okuyamayabiliriz, asıl önemli olan bulunduğumuz program ve bölümde elimizden gelen en iyi gayreti göstermektir."

YKS sınav süresinin 30 dakika uzatıldığını söyleyen Özvar, soruların zor ya da kolay olmasına ilişkin kendisinin de bilgisi olmadığını, soruları uzman öğretmenlerin hazırladığını, ÖSYM Başkanı dahil olmak üzere birilerinin soruları bilmesinin söz konusu olmadığını, soruların kendileri için de sürpriz olacağını söyledi.

SONRAKİ HABER