Ödeme Devi PayPal Stablecoin Çıkarmaya Hazırlanıyor

Kripto para piyasaları 2021 yılını oldukça verimli bir şekilde geride bıraktı. Ancak 2021 yılında kripto para piyasalarının beklenmedik ölçülerde büyümesinde, 2020 yılının ortalarında atılan bazı adımlar büyük oranda etkili oldu.

Ödeme Devi PayPal Stablecoin Çıkarmaya Hazırlanıyor

Dev ödeme şirketi PayPal’ın hizmetlerine kripto para ile ödeme seçeneklerini eklemesi ve MicroStrategy şirketinin, kripto para yatırımı yapan ilk kurumsal şirket olması gibi etkenler, 2021 yılında kripto para piyasalarına milyonlarca yeni yatırımcının girmesini hızlandırdı. Bu önemli etkenler arasında bulunan PayPal’ın, şimdilerde yeni bir kripto para adımı atmaya hazırlandığı iddiaları gündeme geldi. PayPal şirketinin dijital varlık ve kripto para birimlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı, PayPal’ın bir stablecoin üzerinde çalıştığını duyurdu.

PayPal, Stablecoin Üzerinde Çalışıyor

PayPal şirketinin dijital varlık ve kripto para birimlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, yaptığı açıklamalarında online ödeme platformu PayPal’ın, değeri ABD dolarına sabitlenen bir stablecoin geliştirmek üzere çalışmalar yürüttüğünü açıkladı. Ponte açıklamasında, kripto para birimi üzerine yapılan araştırmaları paylaşırken, şu an için bir yol haritasının olmadığını da ifade etti.

Ponte: Düzenleyiciler ile Yakın Bir Şekilde Çalışacağız

Bloomberg News’e açıklamalarda bulunan Jose Fernandez da Ponte, şirketin kripto para birimleri ile ilgili çeşitli çalışmalar yürüttüğünü dile getirdi. Henüz pratik uygulamalar adına somut bir yol haritasının olmadığını ifade eden Ponte, çalışmaların şu an için araştırma niteliğinde olduğunu ve çalışmalarda ilerleme kaydedilmesi durumunda şirketin yasal düzenleyiciler ile temasa geçeceğini söyledi. Ponte “Bir stablecoin üzerinde araştırmalar yapıyoruz. Bu konuda ilerleme kaydettiğimizde, elbette ilgili düzenleyiciler ile yakın bir şekilde çalışacağız” sözlerini dile getirdi.

PayPal Kripto Para Hizmetlerini İngiltere’de de Vermeye Başladı

Jose Fernandez da Ponte, Bloomberg News’e yaptığı açıklamalarında, söz konusu çalışmalarda henüz somut bir yol haritasının olmadığını ve çalışmaların henüz araştırma düzeyinde olduğunun altını çizdi. Hatırlanacağı üzere PayPal, yakın bir zamanda kripto para alım satım hizmetlerini ABD sınırlarından sonra İngiltere’de de başlatmıştı. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto para birimleri ile işlem yapma olanakları sunan PayPal şirketi, stablecoin çalışmalarıyla ilerleyen dönemlerde bu hizmetlerin sınırlarının genişleteceğinin de sinyallerini vermiş oldu.