Ocak ayında asgari ücrete enflasyonun üzerinde artış geliyor! Yeni asgari ücret 8 bin 250 TL olacak iddiası

Türkiye'de Temmuz ayında yapılan ara zamlar sonrası tüm çalışan sınıfları memnun edilmişti. Ocak ayında asgari ücrete enflasyonun üzerinde artış geliyor! Yeni asgari ücret 8 bin 250 TL olacak iddiası

Ocak ayında asgari ücrete enflasyonun üzerinde artış geliyor! Yeni asgari ücret 8 bin 250 TL olacak iddiası

Ocak ayında asgari ücrete enflasyonun üzerinde artış geliyor! Yeni asgari ücret 8 bin 250 TL olacak iddiası - Türkiye'de Temmuz ayında yapılan ara zamlar sonrası tüm çalışan sınıfları memnun edilmişti. Asgari ücrete ara zam gelmesinin ardından birçok sektörde maliyetler artarak fiyatlara her geçen gün yeni zamlar açıklanıyor. Bu duruma göre ise gözler Ocak ayında asgari ücrete yapılacak iyileştirmeye çevrildi. Gazeteci ve ekonomistler dikkatlerini Ocak ayında yapılacak asgari ücret zammına çevirdi. Müjdeli haber ise geldi. Ocak zammı netleşiyor. 2023 yılı itibari ile açıklanacak olan asgari ücret ile ilgili ilk rakamlar geldi.

Gazeteci Barış Yarkadaş televizyon programında söylediği sözler sonrasında asgari ücrete minimum yapılacak zam oranını açıkladı. Buna göre ise gelecek yıl asgari ücret için yüzde 50'ye yakın zam geleceğini paylaştı. İşte detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında yer alıyor.

BARIŞ YARKADAŞ'DAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi 26. Dönem İstanbul Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, Tv100 kanalında katıldığı programda asgari ücret ile ilgili merak edilen açıklamalara imza attı. Yapılan açıklamalarda önemli ifadelere değinen başarılı gazeteci asgari ücrete Ocak ayında yapılacak yeni zam oranını açıkladı.

Gazeteci Barış Yarkadaş, konuyla ilgili şunları söyledi;

''İktidar belli ki yılbaşında asgari ücrete seçim de geldiği için %50’ye yakın bir zam yapacak. O yüzden (MB enflasyon tahmini) %60’ta sabitlediler ama %60 hedefini tutturabilmeleri mümkün değil.'

Türkiye'de gözler yeni yıla çevrildi. Ocak 2023 ayında yapılacak olan asgari ücret ile ilgili gündeme flaş iddialar düşüyor. Yılda bir kez arttırılan asgari ücret bu sene artan enflasyon ve hayat pahalılığı sonrasında iki kez zamlanmıştı. Ocak 2023'de tam zam alacak olan asgari ücretliler için gelen açıklamalar doğrultusunda yüzde 50 zam yapılacak.

YENİ ASGARİ ÜCRET 8 BİN 250 TL

Ocak ayında asgari ücrete enflasyonun üzerinde artış geliyor! Yeni asgari ücret 8 bin 250 TL olacak iddiası

Tv100 ekranlarında Sağlı Sollu programına katılan konuk gazeteciler Barış Yarkadaş, Hacı Yakışıklı, Gürkan Hacır ve program moderaötrü İhsan Aktaş konular ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Asgari ücrete yüzde 50 zam geleceğini söyleyen Barış Yarkadaş'ın ifadeleri sonrasında ise yeni asgari ücretin Ocak ayında 8 bin 250 TL olması bekleniyor. Yapılacak bu zam sonrasında ise birçok sektörde problemlerin yaşanması ve hayat pahalılığının daha da yükselmesi bekleniyor. Gelen zamlar vatandaşları derinden etkilemeye devam ediyor.

SONRAKİ HABER