O şehirde 250 gram ekmek 5 TL oldu, vatandaş isyan etti!

Türkiye'de artan hayat pahalılığı vatandaşın canını yakmaya devam ediyor. Bugün gündeme düşen gelişmelere göre o şehirde 250 gram ekmeğin fiyatı 5 TL oldu. O şehirde 250 gram ekmek 5 TL oldu, vatandaş isyan etti!

O şehirde 250 gram ekmek 5 TL oldu, vatandaş isyan etti!

Türkiye'de artan hayat pahalılığı vatandaşın canını yakmaya devam ediyor. Bugün gündeme düşen gelişmelere göre o şehirde 250 gram ekmeğin fiyatı 5 TL oldu. 2022 yılı itibari ile Türkiye'de enflasyon yükselmeye devam ederken birçok şehirde ise ekmeğe zam gelmeye devam ediyor. Vatandaşlar ucuz ekmek için Halk Ekmek ve Kent Fırın önlerinde uzun kuyruklar oluşturulurken son gelen zam ile birlikte tüm Türkiye'de ekmek fiyatlarına zam geleceği kesinleşmiş oldu.

Ekmek fiyatları vatandaş tarafından sıklıkla araştırılmaya devam ederken son gelen bilgilere göre ise o şehirde ekmek 5 TL olduğu ortaya çıktı. Herkes hangi şehirde ekmeğin fiyatı arttığını araştırmaya başlarken eş zamanlı olarak birçok bölgeden de ekmeğe zam geleceği iddiaları sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Birçok şehirde ekmeğin adeti 4 TL'den satılırken birçok şehirde ise halen fiyatlar 2,5 TL'den devam ediyor. İşte detaylar..

RİZE'DE AÇIKLAMA GELDİ: 250 GRAM EKMEK 5 TL OLDU

Gazeterize'de yer alan habere göre, Rize Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Güven Aksoy ekmek zammıyla ilgili olarak aldıkları kararı şu şekilde duyurdu: “Birlik yönetim kurulumuz ekmek rayiciyle ilgili talepleri görüşüp 10.06.2022 tarihinde geçerli olmak üzere 250 gram ekmeğin 5 TL den satılmasına karar vermiştir” dedi.

Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Güven Aksoy ekmek zammına ilişkin detayları 10 Haziran tarihinde açıkladı. 18 Haziran itibari ile marketlere ve fırınlara giden vatandaşlar ise ekmeği 5 TL'den alırken haberi duyanlar neye uğradığını şaşırdı. Türkiye'de birçok sektörde eş zamanlı olarak zam haberleri gelmeye devam ederken son gelen ekmek zammı ise vatandaşın canını yakmaya devam ediyor.

Türkiye'de birçok şehirde ekmek fiyatları 2,5 TL ila 5 TL arasında satılmaya devam ediyor. Rize'de ekmeğe gelen son zam ile birlikte en pahalı ekmek satışı Rize'de gerçekleştirildiği ortaya çıktı. Tüm Türkiye'den gelen haberler vatandaşın gündemine doğrudan etki ederken son gelen haberler ise vatandaşı derinden üzdü.

EŞZAMANLI OLARAK ZAMLAR GELMEYE DEVAM EDECEK

Yaşanan gelişmeler sonrasında esnaflar sosyal medyada bu habere tepki gösterirken yakın zamanda birçok şehirde de ekmek fiyatlarının 4-5 TL arasında satışa başlayacağını ifade ettiler. Gelen bu haberler ise yakın süreçte ekmeğin adet fiyatının 5 TL olacağını gösteriyor.

SONRAKİ HABER