O İlde Çifte Zam! Hem Ekmek Hem Ulaşım Zamlandı

Elazığ da hem Fırıncılar Odası hem de Elazığ Şoförler Odası peş peşe zam haberlerini açıkladı. Hem ulaşıma hem de ekmeğe zam geldi.

O İlde Çifte Zam! Hem Ekmek Hem Ulaşım Zamlandı

Elazığ'da hem ekmek hem de ulaşıma zam geldi. 200 gram ekmek 4 lira oldu. Ulaşımda ise sivil ücretleri 6 lira, öğrenci ücreti ise 4 lira oldu. Akaryakıta gelen zamların ardından Elazığ Şoförler Odası da çözümü ulaşıma zam yapmakta buldu.

EKMEĞE EN SON NİSAN AYINDA ZAM YAPILMIŞTI

Elazığ'da son olarak 1 Nisan 2022 tarihinde ekmeğe zam yapılmıştı. Fırıncılar Odası tarafından açıklanan karar ile Elazığ'da açık ekmeğin gramı 240'tan 200 grama düşürülmüştü. Somun ekmeğin ise gramında değişiklik yapılmamış 2,50 lira olan fiyatı 3 liraya çıkarılmıştı.

ULAŞIM 6 LİRAYA ÇIKTI

O İlde Çifte Zam! Hem Ekmek Hem Ulaşım Zamlandı

Elazığ Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman ulaşım zammına ilişkin açıklamasında: “6-7 aydır dünyada ekonomik bir sıkıntı yaşıyoruz. Akaryakıtlara gelen zamlar şoför esnafını zor duruma düşürdü. Tabi şoför esnafı dediğimiz zaman sadece bizim esnafımızı kapsamıyor tüm esnafı etkiliyor ama en fazla ciddi zararı olan bizim kamyon, otobüs, minibüs toplu taşıma ile alakalı olan esnafımız. Toplu taşımada yeni ücreti belirledik. Belediyemizden de destek istiyoruz belediyemiz başlamasa dahi biz bunu önümüzdeki hafta içerisinde makul bir fiyatla başlatacağız” ifadelerini kullandı.

Elazığ Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman, akaryakıt zamlarından dolayı şoför esnafın zor durumda kaldığına bir kez daha dikkat çekerek toplu taşımada tam biletin 4 liradan 6 liraya, öğrenci biletinin de 3,50 kuruştan 4,50 kuruşa çıkarıldığını, taksimetre açılışının da 12 lira olduğunu duyurdu.

SONRAKİ HABER