O Ekonomist Duyurdu! Dolar 26 TL'yi Görebilir! 14 Kritik Sınır! Selçuk Geçer Dolar Tahmini!

Piyasa tahminleriyle dikkat çeken isimlerden Selçuk Geçer, dolar ve altın hakkında korkutan tabloyu açıkladı…

O Ekonomist Duyurdu! Dolar 26 TL'yi Görebilir! 14 Kritik Sınır! Selçuk Geçer Dolar Tahmini!

Dolar ve altın tahminleri ile dikkatleri kısa sürede üzerine çeken ünlü ekonomist Selçuk Geçer, dolar kurunda 14 TL’nin kritik bir seviye olduğuna işaret ederek, 14 lira seviyesinin kırılması halinde çok hızlı bir şekilde 15,16,17… seviyelerinin takip edilebileceği ifade edildi. Düşüş eğiliminin devam edebileceğini işaret eden Geçer, 2022 yılında doların 26 TL’nin üzerine çıkacağını düşündüğünü ifade etti.
Kritik dolar tahmininin yanı sıra altın fiyatlarında da dikkat çeken yorumlar paylaşan Selçuk Geçer, gram altın fiyatlarının ise dolarda yaşanacak olası bir artışın da etkisiyle 1.500 TL seviyelerine kadar çıkacağını ifade etti.

Dolarda 14 Lira Kritik Seviye

ABD Merkez Bankası (FED) tarafından 25 – 26 Ocak’ta yapılacak açıklama sonrasında TL’nin ciddi bir değer kaybı yaşayabileceğini ifade eden Selçuk Geçer, 14 liranın kritik seviye olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Bu şartlarda mümkün görünmese de dolar/TL’nin 9 lira olabileceğini de belirten Selçuk Geçer, kritik eşiğin kırılması halinde 26 TL seviyesine kadar yıl için hızlı bir yükseliş görüleceği ifade edildi.

2022 Altının Yılı Olacak!

Dolar tahmininin yanı sıra altın hakkında da kritik yorumlar paylaşan Selçuk Geçer, ons altın fiyatının küresel enflasyon riskleri ve diğer etkenlere bağlı olarak ons altın fiyatlarının 2.040 dolar seviyesinin kırılarak, altına kayan yatırımcıların fiyatları yükseltmeye devam edeceği bildirildi. Ons altının 2.400 dolar seviyesini zorlayabileceğini bildiren Selçuk Geçer, gram altının ise yıl için 1.500 TL’yi görmesinin muhtemel olduğuna işaret etti.

Dolar Bugün Ne Kadar Oldu?

15 Ocak Cumartesi günü itibariyle dolar hafta sonu etkisiyle yatay bir seyir izlemeye devam ediyor. 13,52 TL seviyesinden işlem gören dolar/TL, hafta başından itibaren benzer bir sakinlik gösterdi. İki gün boyunca bu seviyelerin devam etmesi bekleniyor. Ancak 14 TL kritik sınırının aşılması halinde fiyatların tekrardan bu seviyelere kadar düşürülmesi mümkün görülmediği ifade edildi. 25 Ocak’ta FED’den gelecek kararlar ise dolar üzerinde yeni bir kırılmaya yol açabilir.

SONRAKİ HABER