O Banka Duyurdu! Vadeli Mevduat Faizleri Düşerken Şekerbank'ın Yüksek Faiz Getirisinden Yararlanın!

TCMB faiz indirimi sonrasında bankalar vadeli mevduat hesaplarını güncellemeye devam ediyor. Şekerbank ise yüksek faiz getirisi ile dikkat çekiyor…

O Banka Duyurdu! Vadeli Mevduat Faizleri Düşerken Şekerbank'ın Yüksek Faiz Getirisinden Yararlanın!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) faiz indirimi döngüsüne girmesinin ardından mevduat faizleri üzerinde de etki ciddi oranda görüldü. TL mevduatlarında 2020 yılından beri en düşük seviyeler görünüyor.

Bankalar ise TCMB Para Politikaları Kurulu (PPK) tarafından açıklanan en son faiz indirimi sonrasında vadeli mevduat hesaplarında hoş geldin faiz oranlarını güncelledi. Yüksek oranları ve avantajlı bankacılık hizmetleri ile dikkat çeken Şekerbank ise yüzde 15,50’ye varan mevduat faiz getirisi sunmaya devam ediyor. TL birikimlerini artan enflasyon karşısında değerlendirmek isteyenlere cazip fırsatlar sunulacak.

TCMB Kararı Sonrası Mevduat Faizleri En Düşük Seviyede

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), ısrarlı bir şekilde faiz indirimlerine devam ediyor. Bir yandan kurda sert dalgalanmalar yaşanırken diğer yandan mevduat faizleri ise Aralık 2020 yılından bugüne kadarki süreçte en düşük seviyelerine ulaştı. 3 ay vadeli TL mevduatlarında ortalama faiz düşüş hareketine devam ediyor. Bu dönemde TL birikimlerini değerlendirmek isteyenler ise vadeli mevduat

Merkez Bankası kararları sonrasında TL mevduat hesaplarında 6 aya kadar vadeli hesaplar için ortalama yüzde 17’nin altında bir görünüm söz konusu. 12 aylık vadelerde ise bu oran yüzde 14’ün altında kadar inmiş durumda. TCMB’nin indirimlerine rağmen bankalar ise mevduat faiz oranlarında cazip oranlar sunmaya devam ediyor.

Şekerbank 32 Günlük Mevduat Faiz Oranları

TCMB faiz indirimlerinin ardından gelen güncellenen mevduat faiz oranları, TL birikimlerini yüksek faiz getirisi ile değerlendirmek isteyenlere avantajlar sağlıyor. 1.000 TL ile 1 milyon TL arasında açılabilen hesaplar kapsamında yüzde 15,50’den başlayan yüksek faiz oranları Şekerbank tarafından uygulanmaya devam ediyor.

Birikimlerini 32 günlük en yüksek mevduat faizi veren banka üzerinde değerlendirmek isteyenler için ayrıca günlük bankacılık hizmetlerinde de avantajlı fırsatlar sunan Şekerbank, faizlerin düştüğü dönemde birçok banka ile benzer yüksek oranları sunmaya devam ediyor. Önümüzdeki yıldan itibaren de faiz oranlarında kazandıran oranların devam etmesi beklentisi sürüyor.