Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü personel alımı ilanına başvuru yapmak isteyenler için son gün!

Geçtiğimiz hafta yayınlanmış olan NVİ personel alımı ilanında sona gelindi. İlgili ilana başvuru yapmak isteyen adaylar için başvuru ekranları bugün itibari ile kapanıyor. İşte NVİ 2022 personel alımı ilanına ilişkin ayrıntılar…

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü personel alımı ilanına başvuru yapmak isteyenler için son gün!

Yeni dönem itibari ile arka arkaya yayınlanan kamu ilanlarına, 31 Ocak 2022 tarihi itibari ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı da eklenmişti. NVİ, yeni dönemde eksik kadrolarını belirleyerek duyurmuş olduğu personel alımı ilanında, çeşitli pozisyonlarda görevlendirilmek üzere kurum bünyesinde personel istihdamının yapılacağını bildirmişti.

NVİ’nin geçtiğimiz hafta yayınlanmış olan personel alımı ilanında sona gelindi. İlgili pozisyonlarda istihdam edilmek isteyen adayların başvuruları, bugün son olarak kabule dilecek. İlerleyen günlerde de NVİ tarafından, başvuru sonuçları açıklanmış olacak.

NVİ 2022 Personel Alımı İlanı

Kamu kurumlarında istihdam edilmek isteyen vatandaşları sevindiren ilanlardan biri, geçtiğimiz hafta yayınlanmış olan NVİ ilanı olmuştu. NVİ, yeni dönemde çeşitli pozisyonlarda görevlendirilmek üzere toplamda 17 personelin kurum bünyesinde istihdam edileceğini açıklamıştı. Kurum bünyesinde istihdam edilecek olan personellerin görevlendirilecekleri pozisyon ise bilişim personeli olarak belirlenmişti.

Buna göre bugün itibari ile kapanacak olan NVİ personel alımı başvuru ekranlarına erişim sağlayacak olan kişiler arasından seçilecek 17 kişi, kurumun bilişim kadrolarında istihdam edilecek.

NVİ 2022 Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları

NVİ personel alımı ilanına başvuru yapmak isteyen ancak başvurusunu son dakikaya bırakmış olan adaylar, kurum tarafından belirlenen başvuru şartlarını tekrar sorgulamaya başladılar. Buna göre NVİ, bilişim personeli pozisyonu için başvuruda bulunmak isteyen adaylar için ilan başvuru şartlarını şu şekilde belirledi:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmuyor olmak
  • En az lisans mezunu olmak
  • Mesleğin icra edilmesine engel olabilecek bir sağlık problemine sahip olmamak
  • En az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak

NVİ 2022 Personel Alımı İlanı

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünde bilişim personeli olarak istihdam edilmek isteyen adayların başvuruları, bugün 23:59’a kadar kabul edilecektir. Aday başvuruları, e-Devlet aracılığı ile iletilecektir.