Nöbetçi eczane aramada yeni dönem! e-Devlet'ten nöbetçi eczaneler nereden, nasıl görüntülenir?

Gelen yeni bir bilgi eczane arayan vatandaşlar için müjdeli haber niteliğinde. Nöbetçi eczane arayışlarında çok vakit kaybeden vatandaşlar için etkili bir çözüm kullanılmaya başladı. Detaylar haberin devamında...

Nöbetçi eczane aramada yeni dönem! e-Devlet'ten nöbetçi eczaneler nereden, nasıl görüntülenir?

Vatandaşların akşam saatlerinde ya da hafta sonları açık eczane ararken yaşadıkları sıkıntılar için bir çözüm geliştirildi. Vatandaşların nöbetçi eczane arayışlarının oldukça uzun sürmesi ve zaman zaman paylaşılan yanlış bilgiler nedeniyle vatandaşlar nöbetçi eczanelere ulaşmak istese de sorunlarla karşılaşabiliyor, nöbetçi eczane için gittiği yerler kapalı olabiliyordu.

Uzun süredir çok sayıda vatandaşın şikayetçi olduğu bu duruma karşı ise yeni bir çözüm geliştirdi. Artık vatandaşlar açık nöbetçi eczaneleri e- Devlet üzerinden görüntüleyebilecek.

e- Devlet kapısı üzerinden erişilebilen listede Türkiye'nin 81 ilindeki nöbetçi eczaneler tek bir sayfada yer alacak ve vatandaşlar saniyeler içinde görüntülenebilecek.

Vatandaşların nöbetçi eczanelere erişimini kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirilen bu yeni hizmet ile çok sayıda vatandaş nöbetçi eczane ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılayabilecek.

Sağlık Bakanlığı tarafından e- Devlet kapısında hayata geçirilen bu yeni projenin ismi ise Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK)-Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti olarak belirlendi.

TEB, yani Türkiye Eczacılar Birliği tarafından il sağlık müdürlüklerine bildirilen ve müdürlükler tarafından onaylanan nöbetçi eczanelere ait bilgiler e- Devlet'te kendisine ayrılmış alanda yer alacak. Peki; e- Devlet nöbetçi eczane sorgulama işlemi nereden, nasıl yapılır?

e- Devlet Nöbetçi Eczane Nereden, Nasıl Bakılır?

Yeni başlatıla ve kullanıma açılan bu uygulama ile vatandaşlar e-Devlet kapısı üzerinden kolayca nöbetçi eczane kontrolü yapabilecekler. Vatandaşların hizmetine henüz açılmış olan bu yeni paneli görüntülemenin yolları ise merak konusu oldu ve vatandaşlar tarafından kısa süreler içerisinde sıklıkla aratılmaya başlandı. Peki; e- Devlet'ten nöbetçi eczane nasıl görüntülenir?

e- Devlet üzerinde yeni yer almaya başlayan bu uygulama kapsamında vatandaşlar e-Devlet kapısına giriş yaparak, "Yeni Eklenen Hizmetler" kısmında nöbetçi eczaneleri görüntüleyebilecek. Ayrıca e- Devlet'te yer alan arama kısmına "TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti" yazarak hizmete erişebilecekler.

Yeni açılan hizmet, vatandaşlar için bekleme süresi olmaksızın hayata geçirildi. Tüm gerekli bilgilerin hazırlandığı sistem kullanıma hazır bir şekilde sunuluyor.