Mustafa Yücel Kimdir? Mustafa Yücel Twitter'da Neden Gündem Oldu? Mustafa Yücel Tutuklanacak mı?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter'da gündeme gelen konular arasında Mustafa Yücel yer aldı. Sosyal medya kullanıcıları Mustafa Yücel Tutulansın hastaginin neden açıldığını merak ederken Mustafa Yücel'in kim olduğu da oldukça merak edilen konular arasında yerini aldı. Peki Mustafa Yücel Kimdir? Mustafa Yücel Twitter'da Neden Gündem Oldu? Mustafa Yücel Tutuklanacak mı?

Mustafa Yücel Kimdir? Mustafa Yücel Twitter'da Neden Gündem Oldu? Mustafa Yücel Tutuklanacak mı?

İki sene önce tüm dünyayı derinden etkileyen koronavirüse karşı çıkarılan aşıya pek çok teori ortaya atılmıştı. Aşı karşıtlığı ile gündeme gelen ve aşı karşıtı sosyal medya paylaşımları yapan Mustafa Yücel kendi kurduğu partinin reklamını da yapmıştı. Geçtiğimiz dönem aşıyla ilgili yaptığı paylaşımlarla sosyal medyanın gündemine oturan Mustafa Yücel Twitter'da yeniden gündeme geldi. Peki Mustafa Yücel Kimdir? Mustafa Yücel Twitter'da Neden Gündem Oldu? Mustafa Yücel Tutuklanacak mı?

Aşı karşıtı olması ve yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla bir döneme damga vuran Mustafa Yücel yeniden gündeme geldi. Prof. Dr. Esin Şenol’u öldürme planlarına dair sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan ve Davutoğlu'nun evinde kapısının önüne kesilmiş dana dili bırakan Mustafa Yücel yeniden gündeme geldi. Öldürme planları ile ilgili açık şekilde planlarını anlattığı ppaylaşımlarda bulunan Mustafa Yücel hakkında ''Mustafa Yücel tutuklansın'' hastagi açıldı.

Mustafa Yücel Kimdir?

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’u öldürme planlarına dair yaptığı sosyal medya paylaşımları ile yeniden gündeme gelen Mustafa Yücel Davutoğlu'nun kapısına kesilmiş dana dili bırakması nedeniyle tutuklanmış daha sonra ise serbest bırakılmıştı. Gazi Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) Pandemi çalışma Grubu üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol kapısının önünde kesilmiş dana dili bırakıldığına dair paylaşımda bulunmuştu.

Aşı karşıtı olan kişiler tarafından daha önce de defalarca tehdit edilen Davutoğlu'na sosyal medya kullanıcıları tarafından destek mesajı yağdı. Kapısına kesilmiş dana dili bırakan kişinin kamera kayıtları tarafından tespit edildiğini ve osyal medyada Op. Dr. Mustafa Yücel isimli sahte hesabı kullanan Büyük Uyanış Derneği üyesi bir kişi olduğunu dile getirmişti.

Mustafa Yücel Neden Gündem Oldu?

Kendisini sosyal medyada ''avcı'' olarak tanıtan ve silahlı pozlşar veren şüpheli mahkemede alınan ifadesinin ardından serbest bırakılmış ve serbest bırakılmasının ardından ise Davutoğlu'nu avlamak için beklediğini' Twitter hesabından dile getirmişti.

Tüm bu olayların ardından aşı karşıtlığı ile bilinen Mustafa Yücel için ''Mustafa Yücel Tutuklansın'' hastagi açıldı. Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’a ise destek mesajları yağmaya devam ediyor.