Mustafa Sandal'dan Suriyeliler hakkında yeni açıklama, sert tepki geldi

Ünlü sanatçı Mustafa Sandal'ın dün akşam sosyal medya hesabından 'Suriyelilerin misafirliği bitmiştir' paylaşımından sonra Emniyet tarafından arandığını açıkladı. Gelişen olaylar sonrasında yeni söylemlerde bulundu.

Mustafa Sandal'dan Suriyeliler hakkında yeni açıklama, sert tepki geldi

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal'ın dün akşam saatlerinde sosyal medyada Suriyelilerin Konya'da çocuğun yüzüne kezzap attığı iddiaları yönünde duyum aldığı olay hakkında paylaşımda bulundu. 'Suriyelilerin misafirliği bitmiştir' söylemi sonrasında Emniyet tarafından arandığını ve olayın takipçisi olacaklarını ilettiklerini bildirdi.

Mustafa Sandal'ın Konya'da yaşanan olaya kayıtsız kalmayarak kendisi ve Türk milletinin duygularını aktaran paylaşımlar ile beraber kısa süre içerisinde büyük yankı uyandırdı.

Suriyeli bir grup mültecilerin parkta oynayan bir çocuktan para istedikleri ve çocuğunda cevap olarak reddetmesinden sonra Suriyeliler çocuğun ense ve yüzüne kezzap attı. Yaşanan olay sonrasında çocuğun hastanede olduğu bilgisi aktarıldı. Aile çocuklarının yaşadıkları olay sonrasında sert tepki verdiği yansıdı.

Mustafa Sandal'ın paylaşımlarında, ''Dünkü paylaşımımın ardından Emniyet Genel Müdürlüğü'nden aradılar. Sitemimi ve "geçici göçmenler"in eve dönme vakti geldiği, yaşanan olaylardan duyduğum rahatsızlığı ve çocuklarımızın geleceğiyle ilgili rahatsızlığımı, attığım tweetteki cümlelerle bizzat ilettim...'' diyerek sözlerine şöyle devam etti;

Sizi de beni de o makamlara bu ülke getirdi...

''EGM Siber Suçlar Daire Bşk. Yrd. Sn. Seyit Ahmet Dikici, konuyla ilgilendiklerini, bir sanatçı ve baba olarak duyduğum hassasiyeti anladıklarını, adli sürecin devam ettiğini nazikçe bildirdiler. Ben de yanıt olarak... Alakaları için teşekkür ettim ve "Sizi de o makamlara bu ülke getirdi, beni de sanat dünyasındaki konumuma bu ülke getirdi. Halkımız için daha hassas ve ilgili olmak zorundayız. Görmezden gelmem mümkün değil... "Ben de bu tip olaylarda sizi bizzat arayıp, bir vatandaş olarak bilgi alacağım. Dezenformasyona elbette hayır, ama geçici sığınmacıların vatandaşlarımızı rahatsız edip zarar vermesine de hayır demeye devam edeceğim." dedim...Sn. Dikici, nazikçe hassasiyetime saygı duyduğunu ve emniyet olarak sürecin takipçisi olduklarını belirtti. Sorunumuzu neden bizzat kendilerine iletmiyorsun diyenlerin gönlü rahat olsun. Herkese sevgiler...'' ifadelerini kullandı.