Müjde: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Memur ve emekli zammı yarın açıklanıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi. Yarın sabah saatlerinde Haziran ayı enflasyon oranları açıklandıktan kısa süre sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan Temmuz ayında memur ve emeklinin alacağı zam oranlarını açıklayacak.

Müjde: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Memur ve emekli zammı yarın açıklanıyor!

Yarın sabah TÜİK tarafından saat 10.00'da Haziran ayı enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından hükümet yetkilileri Temmuz ayında memur ve emekliye verecekleri zam oranlarını masada görüşüp net karar sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması bekleniliyor. Erdoğan müjdeyi verdi. 84 milyon vatandaşın hiçbirinin enflasyonla mücadele kapsamında ezdirmemek ve vatandaşların ay sonuna rahat girmeleri adına ciddi oranda zam yapacaklarını belirtti. Bu kapsamda Asgari ücret 5 bin 500 tl olurken, en düşük emekli maaşınıda 3 bin 500 TL olması söylemleri destekler nitelikte gelişmelerdir. Ocak ila mayıs arasındaki enflasyon oranları %35,64 civarında seyretmektedir. Bu oranın yıl sonuna kadar yaklaşık %80 bandına çıkması bekleniliyor. Eğer tahminler gerçekleşirse Kasım ayı itibariyle önümüzdeki senenin başlangıcına kadar ki süreçte vatandaşları ekonomik kriz ile baş başa bırakacak zorlu günler beklemektedir.

Haziran Ayı Enflasyon Oranı!

4 Temmuz Pazartesi günü sabah saat 10.00'da TÜİK aracılığıyla halka Haziran ayı enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından bir takım gelişmeler yaşanacak. Ekonomi alanında gerçekleştirilemesi planlanan ve çalışmaları hızlı sürdürülen reform paketi adı altında gelişen durumları etkileyen en baş etken enflasyon olarak geçmektedir. Enflasyon verilerinin her ay başı açıklanması ardından ülke genelinde raf fiyatları, temel gıda ürünlerinde artış, fatura giderlerinde yüzdelik dilim ve neredeyse yeri geldiğinde ev sahipleri kiracılarını zor duruma düşürecek kira artışında bulunmaktadır. Hal böyle olunca vatandaşların maaşlarına gelen zam oranlarının hiçbir anlamı kalmamasıyla beraber ay sonunu rahat geçireceği düşünülerek ve geçmiş standartları geri getirme koşuluyla alınan kararlar yerini çıkmaza sürüklemektedir. Emekçiler maaşlarına gelen zam oranları sonrasında rahat etmeleri gerekirken tam tersi gelen zam oranlarına karşı aynı paralellikle belki de hafta da 2 3 kere ürünlerin fiyatlarında değişiklik meydana gelerek maaşlar eriyip gitmektedir.

EN DÜŞÜK MEMUR VE EMEKLİ ZAM ORANI!

2022 Ocak ayı itibariyle günümüze kadar ki mayıs ayına kadar olan süreçte açıklanan enflasyon yüzde 35,64 oranındadır. Yarın sabah TÜİK tarafından açıklanacak Haziran ayı enflasyon oranıyla birlikte en az %44 civarında enflasyon oranı sabitleşeceği belli olacak. Böylelikle Memur ve emekli Temmuz zam oranları netleşmiş olacak. En az %40 civarlarında zam oranı gelmesi bekleniliyor.