Müge Anlı Suriyeli Kadına Vatandaşlık Sözü Verdi, Tepki Yağdı! Yanıt Gecikmedi

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında işlenen konu esnasında Suriyeli kadının vatandaşlık istemesi üzerine kendisine söz veren Müge Anlı'ya tepki yağdı. Tepkilerin üzerine Anlı'dan açıklama geldi.

Müge Anlı Suriyeli Kadına Vatandaşlık Sözü Verdi, Tepki Yağdı! Yanıt Gecikmedi

ATV'de izleyiciyle buluşan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında geçtiğimiz haftalarda bir garip olay yaşandı. Sunucu Müge Anlı, evinde pompalı tüfek olduğu tespit edilen bir Suriyeli 'ye kapak atmıştı. Bu kez de yine bir Suriyeli için kullandığı sözler ile gündem oldu. Programa başvuran Bülent Tuna'nın eşi ile konuşan Müge Anlı, kadına vatandaşlık alması için yardım edeceğini söyledi. Müge Anlı'nın sözleri sosyal medyada tepki çekti.

VATANDAŞLIK HAKKI İÇİN 3 YIL TAHAMMÜL ETTİM
Programda kayıp olarak aranan Celal'i son gören kişi olarak programa katılan Bülent Tuna, Suriyeli eşi Esma Tuna ile ekrana geldi. Esma Tuna eşine vatandaşlık almak için 3 yıl tahammül ettiğini söyledi. Vatandaşlık almak için evlilik yaptığını itiraf eden kadın, Müge Anlı'dan vatandaşlık almak için kendisine yardım etmesini istedi. 4 sendir kimsenin kendisine sahip çıkmadığını söyleyen kadına Müge Anlı, kadını anladığını dile getirerek yardımcı olayım dedi.

Müge Anlı Suriyeli Kadına Vatandaşlık Sözü Verdi, Tepki Yağdı! Yanıt Gecikmedi

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU
Müge Anlı'nın Suriyeli kadına vatandaşlık alması için yardımcı olacağını söylemesi sosyal medyada gündem oldu. 'Suriyelilere vatandaşlık verilmesini istemiyoruz' diyen binlerce kişi Twitter'da tepki gösterdi.

MÜGE ANLI GELEN TEPKİLERE SESSİZ KALMADI
Vatandaşlık sözü vermesine ilişkin açıklaması Twitter'da gündem olan Müge Anlı, canlı yayında konuya ilişkin açıklama yaptı. Anlı, kanunları kendisinin yapmadığını, kadının vatandaşlık almaya hak kazanmış olmasına rağmen erkek baskısı nedeniyle hakkını kullanamıyor olmasına tepki gösterdiğini söyledi. Kadının vatandaşlık alma hakkı kazandığını söyleyen Müge Anlı 'sapla samanı karıştırmayın' çağrısında bulundu.

Müge Anlı Suriyeli Kadına Vatandaşlık Sözü Verdi, Tepki Yağdı! Yanıt Gecikmedi

TWİTTER'DAN GELEN TEPKİLER

" Adam dövüyor sövüyor öldürüyor ama kadınlar hala yanındalar neden çünkü vatandaşlık alacak. Sizin gibi vatandaş ancak başa bela olur böyle #mügeanlı

Suriyeli diyor ki Vatandaşlık benim hakkım diyor. Tebrik etmek lazım. Sığınmak amaçlı gelen kişi... Hak istiyor. Emin olun Hak isteyen kişi. Yarın bir gün kalkar toprak ister. Belki şu anda değil ama yarın bir gün bu topraklar üzerine toprak için savaş vereceğiz #mügeanlı

Ülkemde mülteci istemiyorum yeter artık, vermeyin vatandaşlık #mügeanlı

Böyle kolay vatandaşlık mı verilir yahu yurt dışında evli olsan dahi kaç sınava sokuyorlar seni vatandaş yapmak için burada süren doldu oh ver vatandaşlığı ne güzel #mügeanlı

Benim için en büyük beka meselesi ülkemize kaçan her mülteciye vatandaşlık verilmesidir. Ülke elden gidiyor ve hiçbirimiz müdahale edemiyoruz. #mugeanli

Türk kadınları şiddet gördükleri erkeklerin yanında durmuyor ayrılıyor, boşanıyor. Suriyeli kadın da menfaatini düşünüp vatandaşlık isteyeceğine ayrılsın, boşansın. Şiddet gördüm diye yaygarayı koparıyor ama adamın yanında duruyor. Evliliği vatandaşlık için kullanıyorlar.#mügeanlı"