Minik serçe Sezen Aksu Disney Plus'ın yeni reklam yüzü oldu!

Türkiye'de ki faaliyetlerine başlayan Disney Plus için sıcak gelişmeler yaşanıyor. Tarkan ile anlaşma sağlayan Disney +, Türkiye'nin en saygın sanatçılarından birisi olan Sezen Aksu ile de anlaşma sağladı. Minik serçe Sezen Aksu Disney Plus'ın yeni reklam yüzü oldu!

Minik serçe Sezen Aksu Disney Plus'ın yeni reklam yüzü oldu!

Türkiye'de ki faaliyetlerine başlayan Disney Plus için sıcak gelişmeler yaşanıyor. 14 Haziran Salı günü itibariyle Türkiye'de ki yayın faaliyetlerine başlayan Disney Plus yaptığı açıklama ile birlikte kısa süre içerisinde platforma abone olan sayının arttığını açıkladı. Disney ile Netflix'in pazarlama savaşları an itibari ile başlarken Türkiye'de en fazla abone sayısına sahip olan Netflix'in bu süreçte nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

DİSNEY'DEN GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN ANLAŞMA

Disney Plus için ise gündeme düşen diğer gelişmelerden birisi platformun reklam yüzü oldu. Türkiye'de yaptığı müzik ve işler ile birlikte herkes tarafından sevilen isimler arasında yer alan Sezen Aksu ile reklam anlaşması yaptığı iletildi. Buna göre ise artık Amerikan devi Disney Plus'ın Türkiye'de ki reklam yüzü minik serçe Sezen Aksu oldu.

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre; Amerikan devi Disney'in Türkiye yapılanması Cenk Soner ile Mehmet İçağasıoğlu yönetiyor. Gelen haberler sonrasında ise Disney Plus, 14 Haziran'da yayına başlayarak bu süreçte yetenek ve marka yüzü için ise ünlü bir yıldız isim ile görüşmeler gerçekleştiriyordu. Bugün gündeme düşen gelişmelere göre ise marka için birçok star ismin katıldığı görkemli lansman sonrasında ise Türkiye'de büyük bir etki yaratmıştı. Türkiye'ye damgasını vuran lansman sonrasında ise platformun reklam yüzü belli oldu.

YENİ REKLAM YÜZÜ "MİNİK SERÇE" OLDU

Gündemde yer alan gelişmelere göre sektöre rekor bir abone sayısı ile başlayan Disney Plus'un şimdiden 100 bin abone barajını aştığı söyleniyor. Buna göre ise Tarkan ile yaptığı anlaşmanın ardından yeni anlaşmasını ise gündemi sarsan bir gelişme oldu. Disney Plus'un el sıkıştığı ünlü yıldız Sezen Aksu oldu.

Pop müziğinin kraliçesi Aksu, platformun reklam yüzü oldu. Minik Serçe böylece kariyerinde ilk kez bir markanın yüzü oldu. Kulislerde konuşulan bilgilere göre Minik Serçe’nin hayatıyla ilgili dizi ve film çekilecek.

SONRAKİ HABER