Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor: MEB açıkladı! Müfredata yeni ders ekleniyor!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen açıkladı. Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren haber duyurulurken yeni ders ekleneceği söylenildi. Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor: MEB açıkladı! Müfredata yeni ders ekleniyor!

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor: MEB açıkladı! Müfredata yeni ders ekleniyor!

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor: MEB açıkladı! Müfredata yeni ders ekleniyor! Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen açıkladı. Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren haber duyurulurken yeni ders ekleneceği söylenildi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün yaptığı açıklama ile birlikte resmen duyurdu. Buna göre ise hazırlıkları tamamlamak üzere olduğu söylenen bakanın açıklamalarında "müfredata yeni ders ekleneceği" haberi açıklandı. Bakan yaptığı açıklamalarda ise derse dair detayları duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Bakan Özer: "Bunu ilk defa açıklıyorum. Yeni bir müfredat oluşturma çalışmamız var. Önemli bir adım atacağız. Bunun hazırlıkları bitmek üzere." dedi.

Kadıköy Atatürk Fen Lisesi'nde Erhan Afyoncu Kütüphanesi'nin açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kültür Tarihi dersinin müfredata ekleneceğini duyurdu.

KÜLTÜR TARİHİ DERSİ MÜFREDATA EKLENİYOR

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada, "Bunu ilk defa açıklıyorum. Kültür Tarihi ile ilgili bir ders çalışmamız var. Yeni bir müfredat oluşturma çalışmamız var. Atmış olduğumuz her bir adımı birleştirecek olan ama öncelikle okul yönetiminden başlayıp öğretmenlerin Kültür Tarihi ile tanışacakları, zenginleşecekleri bir alan oluşturmak adına önemli bir adım atacağız.

Bunun hazırlıkları bitmek üzere. Eğitimleri tamamladıktan sonra müfredatımıza inşallah Kültür Tarihi dersimizi kazandırmış olacağız" dedi.