Milyonlarca kişiyi ilgilendiren sınav detayları açıklandı! 2022 KPSS Oturumları Ne Zaman?

Kariyer planlamasını kamu kurum ve kuruluşlarının kadroları doğrultusunda düzenleyen milyonlarca vatandaşın, dahil olmaları gereken KPSS ile ilgili 2022 yılını kapsayan yeni detayların açıklanmasını bekliyordu. Memur adaylarının beklentisi, bugün itibari ile açıklanan sınav takvimi neticesinde son buldu. İşte 2022 KPSS haberi ile ilgili detaylar…

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren sınav detayları açıklandı! 2022 KPSS Oturumları Ne Zaman?

Belirli bir eğitim seviyesine sahip olan ve kendi bölümü ile ilgili özel sektörde iş arama arayışı sürecinde yıpranmak istemeyen milyonlarca vatandaş, kariyerini iş garantili olan kamu kurum ve kuruluşları kadroları doğrultusunda şekillendirmeye çalışıyor. Memur adaylarının kamu çalışanı olmak ile ilgili kurdukları bu hayallerinin gerçekleşmesi yolunda, başarı ile geçmeleri gerek ilk bölüm ise Kamu Personel Seçme Sınavı. Her yıl, çeşitli eğitim düzeylerine göre düzenlenen KPSS’ye yönelik 2022 yılı gelişmeleri açıklandı.

Bugün itibari ile açıklanan KPSS haberlerine göre yeni dönem itibari ile birlikte KPSS’yi aşarak kamuda çalışmak isteyen vatandaşların, sınava hangi tarihlerde başvuru yapabilecekleri belirlendi.

İlk Olarak E-KPSS Gerçekleşecek!

KPSS oturumlarının tarihlerinin duyurulduğu açıklamaya göre ilk KPSS’nin e-KPSS olacağı öğrenildi. Buna göre sınav tarihi 24 Nisan 2022 olarak açıklandı.

KPSS Tarihleri Açıklandı!

Milyonlarca memur adayının, kamu kurum ve kuruluşlarının ilan ettikleri kadrolara başvuru yapabilmeleri için sahip olmaları gerek KPSS puanının alındığı KPSS sınavı ile ilgili 2022 dönemini ilgilendiren önemli gelişmeler açıklandı.
2022 yılında çeşitli öğretim düzeylerine göre KPSS tarihleri, bugün itibari ile memur adaylarına duyuruldu. İlgili kurumun ilanına göre eğitim düzeylerine göre düzenlenen sınava ait olan önemli KPSS tarihleri şu şekilde açıklandı:

• KPSS Ortaöğretim: 6 Kasım 2022
• KPSS DHBT: 27 Kasım 2022
• KPSS Lisans (GK- GY/ Eğt.B.): 31 Temmuz 2022
• KPSS ÖABT: 14 Ağustos 2022
• KPSS Lisans (Alan): 6- 7 Ağustos 2022
• KPSS Önlisans: 2 Ekim 2022

2022 KPSS Başvuru Tarihleri

2022 yılında gerçekleştirilecek olan sınavlara, başvuruların ne zaman yapılabileceği birçok aday memur tarafından araştırılmaya başlandı. Buna göre farklı eğitim düzeylerine sahip olan memur adaylarının, sınava giriş yapmak üzere başvuru yapacakları tarihler şu şekilde belirlendi:

• KPSS Lisans Başvuru Tarihleri: 24 Mayıs-6 Haziran 2022
• KPSS Ortaöğretim Başvuru Tarihleri: 1-13 Eylül 2022
• KPSS Önlisans Başvuru Tarihleri: 3-15 Ağustos 2022