Millî Savunma Bakanlığı duyurdu: 2022 Sözleşmeli Er ön başvuruları başladı!

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği Millî Savunma Bakanlığı ilanı yayınlandı. 2022 yılı içerisinde Millî Savunma Bakanlığı kadrolarında istihdam edilmek isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren ilanının başvuru şartları yayınlandı. İşte sözleşmeli er alımı ilanının ayrıntıları…

Millî Savunma Bakanlığı duyurdu: 2022 Sözleşmeli Er ön başvuruları başladı!

Millî Savunma Bakanlığının yeni dönem ilanlarını bekleyen vatandaşları sevindirecek olan haber geldi. Bakanlık yeni dönem içerisinde personel alımlarının yapılacağını duyurdu. Bu kapsamda yayınlanmış olan tercih kılavuzu ile birlikte vatandaşlar ilanlara başvuru yapabilme şartlarını araştırmaya başladı.

En Az İlkokul Mezunu Olma Şartı!

2022 yılı içerisinde kamu kurum ve kuruluşları kadroları dahilinde istihdam edilme hayali kuran milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren açıklama, Millî Savunma Bakanlığı tarafından yapıldı. Bakanlık, yeni dönem ile birlikte kadrolarında istihdam edilmek üzere çok sayıda sözleşmeli er alacaklarını ifade etti. Bakanlığın bu açıklamasından sonra ilana başvuru yapmak isteyen adaylar başvuruya ilişkin detayları araştırmaya başladı.
Millî Savunma Bakanlığı, son dakika açıklaması olarak ilan etmiş olduğu sözleşmeli er alımı haberinde, ilana başvuru yapmak isteyen adayların en az ilkokul mezunu olması gerektiğini belirtti.

Genel Başvuru Şartları Yayınlandı!

Millî Savunma Bakanlığının yayınlamış olduğu 2022 Sözleşmeli Er alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adayların, sağlamaları gereken genel şartlar MSB tarafından şu şekilde belirlendi:
• Askerliğini erbaş ya da er olarak yapmış olan adayların, ilana başvurdukları tarih itibari ile 25 yaşını aşmamış olmaları (1 Ocak 1997 ve sonrasında doğanlar)
• Askerliğini henüz yapmamış olan adayların 1 Ocak 2022 tarihi itibari ile 20 yaşını doldurmamış olmaları (1 Ocak 1997 – 31 Aralık 2002 arasında doğanlar)
• Askerliğini henüz tamamlamamış olan adayların 1 Ocak 2022 tarihi itibari ile 20 yaşını doldurmamış olmaları (1 Ocak 1997- 31 Aralık 2002 arasında doğanlar)

Başvuru Tarihleri ve Başvuru Yeri

2022 MSB kadrolarına sözleşmeli er olarak dahil olmak isteyen adayların, ilgili ilana ön başvuru yapmaları gerekmektedir. Şu an itibari ile ön başvurularını kurumun resmi internet sitesi üzerinden yapabilecek olan adaylar, ön başvuruları onaylandıktan sonra, genel merkez olan Mamak/Ankara adresinde ya da ilan edilecek diğer merkezlerde sınava tabi tutulacaklardır.