Millî Eğitim Bakanlığı 2022 Sözleşmeli Personel Alımı İçin Ek Duyurusunu Yayınladı!

Geçtiğimiz aylarda sözleşmeli personel alımı yapan Millî Eğitim Bakanlığı, yerleştirme sonucunda eksik kalan kadrolar için bir kez daha ilana çıktı. İşte 2022 Millî Eğitim Bakanlığı sözleşmeli personel alımına ilişkin haberin ayrıntıları…

Millî Eğitim Bakanlığı 2022 Sözleşmeli Personel Alımı İçin Ek Duyurusunu Yayınladı!

Yeni dönemde arka arkaya ilana çıkan kamu kurumlarının arasına, Millî Eğitim Bakanlığı da eklendi. Bakanlık, belirlediği eksik kadroları açıklayarak, önümüzde ki günlerde aday başvurularını kabul edeceğini açıkladı. Peki bakanlık, hangi kadrolarda personel istihdamı yapacak? İlan başvuru şartları neler?

Millî Eğitim Bakanlığı 2022 Personel Alımı İlanı

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmenin hayalini kuran vatandaşları sevindiren kamu ilanı, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlandı. Yeni gün ile birlikte yayına giren bakanlık ilanına göre 2021 yılının kasım ayında yapılan sözleşmeli personel istihdamı sonucunda boş kalan personel kadroları için bir kez daha aday başvurularının kabul edileceği bildirildi.

Bakanlık tarafından yayınlanan sözleşmeli personel alımı ilanına göre personel istihdamının yapılacağı kadrolar ve bu kadrolara dahil edilecek personel sayısı, şu şekilde belirlendi:

  • Fizyoterapist: 63 kişi
  • Destek Personeli- Aşçı/ Aşçı Yardımcısı: 1.588 kişi

Millî Eğitim Bakanlığı 2022 Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları

Haber

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan sözleşmeli personel alımı ek duyuru belgesine göre ilgili pozisyonlarda istihdam edilmek isteyen adayların sağlamaları gereken ilan başvuru şartları belli oldu. Buna göre bakanlık kadrosunda fizyoterapist ya da destek personeli pozisyonunda görev almak isteyen adaylar için ilan başvuru kriterleri şu şekilde açıklandı:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin A bendinde belirlenmiş olan memuriyet şartlarını sağlıyor olmak
  • Daha önce memur olarak istihdam edilmiş olduğu kadrolardan, bir ceza sebebi ile çıkartılmamış olmak
  • Görevinden KHK ile ihraç edilmemiş olmak
  • SGK ya da herhangi bir kurumdan yaşlılık aylığı ya da emeklilik aylığı almıyor olmak
  • İlgili pozisyon için belirlenmiş olan KPSS puanı şartını ve diğer özel şartları sağlıyor olmak

Millî Eğitim Bakanlığı 2022 Personel Alımı İlanı Başvuru Detayları

Millî Eğitim Bakanlığının ek duyurusu aracılığı ile istihdam edilmek isteyen adayların başvuruları, 21 Mart- 1 Nisan tarihleri arasında e- Devlet aracılığı ile kabul edilecektir.

SONRAKİ HABER