Milli Eğitim Bakanı Özer'den Son Dakika LGS Açıklaması! Kaygılanmasınlar Diyerek Öğrenciler İçin Tarih Verdi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5 Haziran 2022 Pazar günü yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına ilişkin son dakika açıklamasında bulundu. Sınavda iptal edilen soru var mı, sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşte Bakan Özer'in yanıtı.

Milli Eğitim Bakanı Özer'den Son Dakika LGS Açıklaması! Kaygılanmasınlar Diyerek Öğrenciler İçin Tarih Verdi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8. sınıf öğrencilerinin katılım sağladığı 2022 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı, 5 Haziran 2022 Pazar günü iki oturum şeklinde yapıldı. İlk oturum 09.30'da başladı ve Türkçe, İnkılap Tarihi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinden soru soruldu. İkinci oturum da 11.30'da başladı ve Matematik ile Fen Bilimleri derslerinden soru soruldu. Öğrencilerin iki oturum arasında sınav salonlarından okulun bahçesine çıkmalarına, ihtiyaçlarını gidermelerine izin verildi.

2022 LGS sınavına ilişkin sorular ve cevap anahtarları 5 Haziran Pazar günü Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesi üzerinden erişime açıldı. Sınavda her sen olduğu gibi bu sene de bazı sorular tartışmalara neden oldu. Atların yürüyüşü ile ilgili soru ekşsiözlük'te ve sosyal medyada gündem olarak kullanıcıları ikiye böldü.

BAKAN ÖZER'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı son dakika açıklamasında "LGS'de bugün itibariyle iptal edilen hiçbir soru yok. İlk defa burada açıklıyorum. 12. sınıf öğrencilerini devamsızlıktan sınıfta bırakmayacağız. 12. sınıf öğrencileri devamsızlığı kafalarından çıkarsınlar. YKS'ye girecek öğrencilere de başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI DA GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı sonrasında milyonlarca memur ve emeklinin beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin detaylar açıklandı. Alınan karar ile tüm memurların puanlarında 600 puanlık artış yapılmasına karar verildi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de 3600 ek gösterge açıklamasına ilişkin konuştu ve "3600 açılımından önce biz öğretmenlik meslek kanunu çıkartıldı. Şu anda sistemimizde 1.2 milyon öğretmenimiz var. 60 bin öğretmenimiz bu haktan yararlanıyor. 411 bin civarında emekli öğretmenimiz var onlar da 3600 hakkından yararlanmış olacak." dedi.

.

.

SONRAKİ HABER