Milli Eğitim Bakanı Özer 20 Bin Öğretmen Başvuru ve Atama Tarihini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdelediği 20 bin öğretmen ataması için tarih belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer hem başvuru tarihlerini hemde öğretmen atama tarihlerini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Özer 20 Bin Öğretmen Başvuru ve Atama Tarihini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haziran ayının son kabine toplantısında öğretmen atamaları ile ilgili müjdeyi vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan o konuşmasında Milli Eğitim Bakanlığı'na 2022 yılı için 20 bin öğretmen ataması için kontenjan verildiğini ilan etmişti. Atanamayan öğretmenleri sevince boğan bu açıklamanın ardından ise diğer detaylar da belli oldu.

Atamaların ne zaman yapılacağı, başvuruların ne zaman başlayacağı merak edilirken resmi açıklama Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den geldi. Bakan Özer konuşmasında başvuruların Temmuz ayı içerisinde, atamaların ise Eylül ayında yapılacağını söyledi.

2022 YILI 20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI EYLÜL'DE

Milli Eğitim Bakanlığı'nın sosyal medya hesanından ilan edilen takvime göre öğretmen ataması için takvim Temmuz'da başlayacak. Öğretmenler 18 Temmuz ile 26 Temmuz tarihlerinde ön başvurularını yapacaklar ve sözlü sınav merkezlerini tercih edecekler. 29 Temmuz tarihinde ise bakanlık adayların sözlü sınava katılacakları sınav merkezlerini ilan edecekler.

1 Ağustos ile 13 Ağustos tarihleri arasında ise sözlü sınavlar tamamlanacak. 16 Ağustos tarihinde ise sözlü sınav sonuçları açıklanacak. 17 ve 18 Ağutos'ta ise öğretmenler sözlü sınav sonuçlarına itiraz edecekler. 22 Ağustos tarihinde ise sözlü sınavalra yapılan itirazlar sonuçlanacak. 27 Temmuz ile 31 Temmuz tarihleri arasında atama tercihleri alınacak 1 Eylül'de ise atama sonuçları açıklanacak.

BAKAN ÖZER AÇIKLADI

Milli Eğitim Bakanlığı'nca ilan edilen atama takviminin ardından ise Mahmut Özer'in açıklaması paylaşıldı.

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Takvimi hakkında Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer "Öğretmen adaylarımız için atama müjdesinin Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanmasının ardından bugün itibarıyla takvimimizi ilan ettik. Süreç, tüm öğretmen adaylarımıza hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.