Milli Deniz Topu, TCG BEYKOZ'a başarıyla entegre edildi

MKE yeni projeyi de başarıyla tamamladı. Kara ayağını tamamlayan Milli Deniz Topu, deniz ve liman testlerini de tamamlamak için TCG Beykoz'a başarıyla entegre edildi.

Milli Deniz Topu, TCG BEYKOZ'a başarıyla entegre edildi

Türkiye denizlerde hakim ve egemen olacağı başarılara imza atıyor. Yerli ve milli imkanlar ile geliştirilen Milli Deniz Topu'nun özellikleri göz kamaştırıyor. TCG Beykoz gemisine başarıyla entegre edilerek nice başarıların geleceğine ışık yaktı.

Milli Deniz Topu, kara ayağındaki bütün yapılan testlerini başarıyla tamamlayarak sıradaki olan liman ve deniz testleri için TCG Beykoz'a entegre edildi. Böylelikle deniz alanındaki testleri de başarıyla tamamladığı taktirde yerli ve milli imkanlarla geliştirilen projeler arasında yerini alacak.

TCG Beykoz'a entegre edilen Miilli Deniz Topu, sıradaki test işlemleri liman ve deniz süreci için hazır hale getirilerek geriye kalan serüveni tamamlayacak. Deniz ve liman testlerini de başarıyla sonuçlandırmasının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine bir yeni proje daha eklenmiş olacak. Milli Deniz Topu, hava savunma harbi, su üstü harbi ve kara bombardımanında kullanılıyor. Dakikada 80 atış yapabilen sistem 20 kilometre menzil özelliğine sahiptir.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ''TCG Beykoz'a başarıyla entegre edilen Milli Deniz Topu, liman ve deniz testlerine hazır hale getirildi. Kalan iki test sürecini başarıyla tamamlanmasının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterine katılacak olan Milli Deniz Topu; hava savunma harbi, su üstü harbi ve kara bombardımanında kullanılıyor. Dakikada 80 atma ulaşabilen sistem 20 kilometre menzile sahip.'' ifadeleri kullanıldı.

MKE A.Ş. Genel Müdürü Yasin AKDERE başarılı yerli deniz topu açıklamasında, ''12 ayda Ar-Ge bitti. Şu anda montaj aşamasındayız. Atışlarımızı yapacağız. 4.7 milyon $'a proje bitecek.'' dedi.