Meteoroloji'den Sağanak Uyarısı: Yurt genelinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor!

Yoğun sıcaklıkların ardından beklenen o haber geldi! Meteoroloji tarafından yapılan açıklamaya göre yurt genelinde sağanak yağış beklendiği öğrenildi. Yoğun yağış nedeniyle ise yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı vatandaşlar uyarıldı. İşte detaylar...

Meteoroloji'den Sağanak Uyarısı: Yurt genelinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor!

Hava sıcaklıklarının son dönemde oldukça fazla artması nedeniyle pek çok vatandaş gelebilecek yağış haberini beklemeye başladı. Durum bu şekilde olunca da Meteoroloji tarafından yapılan açıklamalar herkesin ilgisini çekti. Yoğun sıcaklıkların ardından git gide artmaya devam eden hava sıcaklıkları ile birlikte pek çok kişi yağışların gelmesini beklemeye başladı.

Bazen oldukça dengesiz ilerleyebilen hava sıcaklıklarının ise yakın zamanda kısa süreliğine kendini yağışlara teslim edeceği öğrenildi. Meteoroloji tarafından yapılan açıklama ile birlikte hava sıcaklıklarının düşüş yaşaması ile birlikte yurt genelinde yağış beklentisinin olduğu açıklandı. Bu açıklama sonucunda ise pek çok vatandaş yağışın etkisini görebilmek adına yapılan açıklamayı oldukça merak etti.

Meteoroloji'den Sağanak Uyarısı: Yurt genelinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor!

METEOROLOJİ UYARDI!

Hava sıcaklıklarının yurt genelinde değişikliğe uğrayacağının öğrenildi. Bölge bölge bakacak olursak hava sıcaklıklarında yaşanacak değişim şu şekildeydi;

Yurdun kuzey kesimlerinde Meteoroloji tarafından yapılan açıklama ile birlikte gök gürültülü sağanak yağış beklendiği açıklandı. Hava sıcaklıkların bu dönemde birkaç derece değişeceği de alınan bilgiler arasındaydı. Gök gürültülü sağanak yağışın yanı sıra yağış beklenmeyen bölgelerde ise havanın az bulutlu şekilde seyredeceği açıklandı.

Yurdun iç anadolu, güney ve doğu kesimlerine baktığımız zaman hava sıcaklıklarının her zaman daha fazla olduğu bu bölgelerde yağışın beklenmediği fakat hava sıcaklıklarının da mevsim normallerinde seyredeceği açıklandı.

Marmara ve Ege bölgelerinde ise hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde seyretmesinin yanı sıra herhangi bir yağış beklentisinin de olmadığı açıklandı. Hava sıcaklıklarına bakıldığı zaman ise; en düşük hava sıcaklığı 34 derece iken en yüksek hava sıcaklığının 39 derecelere ulaştığı belirlendi.

Son olarak yurdun güney bölgelerinde ise zaman zaman yoğun olmasa dahi fırtınalı bir havanın hakim süreceği sıcaklıkların ise 40 dereceye kadar ulaşacağı konusunda vatandaşlar uyarıldı.