Meteoroloji açıkladı: Diyarbakır, Adana, İzmir, Antalya dikkat! Hem kavurucu sıcaklar hem de fırtına rüzgarları kapıda

Sıcaklıkların artması ile birlikte uzmanlardan da uyarı peş peşe geldi. Hava sıcaklıklarının 40 dereceği geçtiği günlerde uzmanlar yüksek sıcaklıklara karşı vatandaşları uyardı.

Meteoroloji açıkladı: Diyarbakır, Adana, İzmir, Antalya dikkat! Hem kavurucu sıcaklar hem de fırtına rüzgarları kapıda

Bugün meteoroloji tarafından yapılan açıklama ile birlikte ülke genelinde sıcaklıkların artacağı öğrenildi. Kavuru sıcaklıkların yavaş yavaş geldiği ve daha da artacağı günlerde Meteoroloji tarafından özellikle yurdun bazı kesimleri için ciddi uyarılar yapıldı. Bu uyarıların yapılmasının yanı sıra bir diğer taraftan ise kuvvetli rüzgarın da etkisinin görüleceği açıklandı.

HAVA SICAKLIKLARI DAHA DA ARTIYOR

Yurdun pek çok kesiminde hava sıcaklıkları git gide artmaya başladı. Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte de pek çok uzman konu ile ilgili uyarılar yapmaya başladı. Uyarıların artması ile birlikte pek çok vatandaş hava sıcaklıklarının artışı ile ilgili endişe yaşamaya başladı.

Sıcaklıkların artmaya başlamasının yanı sıra pek çok doktor da bu sıcaklıklara karşı vatandaşların kendisini koruması için uyarılarda bulundu. Bunalmalar ile birlikte bir yandan da yüksek sıcaklıklara bağlı olarak yaşlanabilecek kalp krizi gibi durumlara karşı da vatandaşlar pek çok kez uyarıldı.

METEOROLOJİ AÇIKLADI!

Meteoroloji yaptığı açıklama ile birlikte hava sıcaklıklarının daha da artacağını ve bunun yanı sıra yurdun bazı yerlerinde kuvvetli fırtına da yaşanacağını açıkladı. Kuvvetli fırtına ve sıcaklıklarının artmasına yönelik şaehirlerin hava durumları verilerek bölge bölge uyarılar yapıldı.

İÇ ANADOLU VE YURDUN DOĞU KESİMLERİ DİKKAT!

Hava sıcaklıklarının bir anda 2 - 4 derece arasında artacağının öğrenilmesi ile birlikte bir diğer yandan da Akdeniz, Marmara ve Kuzey Ege bölgelerinde de kuvvetli rüzgarın görüleceği açıklandı. Yapılan bu açıklama ile birlikte vatandaşlara hem kuvvetli rüzgar nedeniyle yaşanabilecek olan olumsuzluklara karşı uyarılar yapılırken bir diğer yandan da yüksek hava sıcaklıkları için de vatandaşlar uyarıldı.

GÜNCEL HAVA DURUMU NASIL?

Yurdun bazı kesimleri için güncel hava durumu şu şekilde verildi;

  • İstanbul - 31 derece
  • İzmir - 38 derece
  • Diyarbakır - 41 derece
  • Antalya - 36 derece
  • Adana - 37 derece
  • Ankara - 34 derece
  • Trabzon - 26 derece
  • Erzurum - 32 derece