Memurlara 3600 ek gösterge düzenlemesinde son durum! Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan kamu personellerine 3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin son durumu değerlendirdi. Erdoğan konuşmasında ek gösterge takvimi için de açıklamalarda bulundu.

Memurlara 3600 ek gösterge düzenlemesinde son durum! Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomiden yurtdışı ilişkilere, güvenlik ve terör başlıklarından sosyal destek paketlerine birçok konuyu değerlendirmek üzere TRT Haber'de yer aldı.

Burada hem uzun ve kapsamlı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan hemde kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi.

Erdoğan'ın bu kapsamda üzerinde durduğu başlıklardan birisi de ek gösterge oldu.

ERDOĞAN'DAN EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ek gösterge konusunda kendisine yöneltilen bir soru üzerine Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'in bu konuda çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Bu düzenleme için bir takvim olduğunu ifade eden Erdoğan, sürecin bu takvim kapsamında ilerlediğini ifade etti. Ek göstergenin uzun zamandır gündemde olan bir konu olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan bu düzenlemeden önceki son düzenlemenin 1994'te yapıldığını söyledi.

Bu noktada AK Parti olarak çalışmalara başkandığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan "4 özellikli meslek grubunun ek göstergelerinin 3600 ek göstergeye hak kazanması için bu sene başında biz çalışmalara başladık. Tüm gösterge sistemini yeniden gözden geçirip düzenledik." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında hangi meslek gruplarına hangi oranda ek gösterge sağlanacağına ilişkin de bilgi vererek

birinci dereceye gelmiş olmak kaydıyla tüm öğretmenlere, 2 yıl ve üzeri yükseköğrenim mezunu polislere, 2 yıl ve üzeri yükseköğrenim mezunu tüm sağlık çalışanlarına, cdin görevlilerine 3600 ek gösterge verildiğini söyledi.

Bu mesleklerin dışında diğer meslekler için de hatırlatmalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bunların yanında avukatlar, il müdürleri, bekçiler, uzman jandarmalar ve erbaşlar gibi 3000 ek göstergeli tüm meslek gruplarının da 3600 ek gösterge düzenlemesinden faydalanmaları sağlandı. Ayrıca il müdür yardımcıları, ilçe müdürleri, şube müdürleri, gelir uzmanları ve mali hizmetler uzmanları gibi kariyer uzmanlar ve denetmenlerin de 2200 olan ek göstergeleri 3600 ek göstergeye çıkarıldı." açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu düzenlemelerin halkın ve memurların bütün sıkıntılarının giderilmesi için atılan adımlar olduğunu ifade etti.