Melih Gökçek'in 801 Milyon Dolara Yaptırdığı Ankapark'ın Halini Görenler İnanamadı! Ankapark'ın İçler Acısı Hali Kameralara Yansıdı!

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yaptırmış olduğu Ankapark yeniden gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde Ankapark projesinin kendisine ve Ankara halkına teslim edildiğini, davayı kazandığını duyuran Mansur Yavaş Ankapark kapılarını gazetecilere açtı. Parkın hali görenlerin ağzını açık bırakıt.

Melih Gökçek'in 801 Milyon Dolara Yaptırdığı Ankapark'ın Halini Görenler İnanamadı! Ankapark'ın İçler Acısı Hali Kameralara Yansıdı!

Melih Gökçek'in oldukça büyük vaatlerle inşasını yaptırdığı Ankapark projesi bugühn kapılarını gazetecilere açtı. Sosyal medya hesabından geçtiğimiz gün açıklama yapan Mansur Yavaş Ankapark projesinin kendisine teslim edildiğini ve davayı kazandıklarını söylemişti. Ankapark projesinin kendisine teslim edilmesinin ardından Mansur Yavaş bakın neler söyledi..

Melih Gökçek'in inşasını yaptırmış olduğu Ankapark projesi açılışının ardından yeterli ziyaretçi gelmemesi nedeniyle kapatılmış ve faaliyetleri durdurulmuştu. 7 ay sonra ziyaretçi gelmediği için iflas edip kapanan Ankapark'tan geriye 801 milyon dolarlık kayıp kaldı. 2 yıl gibi uzun süredir devam eden Ankapark davası geçtiğimiz gün sonuçlanmış ve davayı Mansur Yavaş kazanmıştı. Ankara Büyükşehir Belediyesine yeniden teslim edilen Ankapark projesinin kapılarını bugün Mansur Yavaş açtı. 50 milyon 438 bin dolar harcanan teleferik ve 5 milyona yakın harcamayla yaptırılan dinozor heykellerinin son halini görenlerin ağzı açık kaldı.

Ankapark Son hali

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ''Paris'teki Disneyland gibi olacak, yılda 10 milyon turist gelecek" vaadi ile yaptırmış olduğu Ankapark projesi 2 yıldır sürmekte olan dava sonucu ile yeniden Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne teslim edildi.

Ankapark'ın kapılarını 2 sene sonra gazeticlere açan Mansur Yavaş ve gazeteciler metal çop yığını ile dolan bir manzara ile karşılaştı. 801 Milyon dolar harcanan Ankapark projesinde çoğu oyuncağın paslandığı ve dinazor maketlerinin parçalanmış olduğu göründü.

Ankapark'a Ne Kadar Harcandı?

Ankarpark hakkında detaylı bir inceleme yapıldıktan sonra sadece giriş kapısına 14 milyon dolar harcandığı öğrenildi. Jet skilere 33 milyon 286 bin, plastik çiçeklere de 1.8 milyon dolar, Giriş kapısı için 14 milyon 548 bin dolar, Canlı bitkilere ise 16 milyon 201 bin dolar ödendi.

Ankapark'ta ki Oyuncaklara Ne Kadar Ödendi?

Ankapark'ta yer alan oyuncaklara ve eğlence alanlarına ödenen miktar tek tek ele alındı. Uçan ada için 8 milyon 194 bin dolar, hız treni için 12 milyon 475 bin dolar, müzikli fıskiye için 14 milyon 822 bin dolar, Nuh'un gemisi için 698 bin 253 dolar, otorobot gösteri binası için 6 milyon 166 bin dolar, hareketli timsah için 15 bin 954 dolar, Formula simülatörü için 90 bin 644 dolar, kedi temalı havuz için 697 bin 591 dolar, Roller Coaster oyuncağı için 14 milyon 545 bin dolar ödendiği ortaya çıktı.