Mehmet Büyükekşi'den Fenerbahçe'nin 5 yıldız açıklaması geldi: Önümüzdeki günlerde...

Fenerbahçe ile TFF arasındaki 5 yıldız krizi devam ediyor. Fenerbahçe'nin müracaatlarına cevap vermeyen TFF'den açıklama geldi. Federasyon Başkanı Büyükekşi konuyu değerlendirdi.

Mehmet Büyükekşi'den Fenerbahçe'nin 5 yıldız açıklaması geldi: Önümüzdeki günlerde...

Fenerbahçe Spo Kulübü ve Türkiye Futbol Federasyonu arasındaki 5 yıldız ve 1959 yılı öncesi şampiyonluklar ile ilgili gerginlikler bitmek bilmiyor. Fenerbahçe'nin TFF'ye yaptığı 5 yıldız ve 1959 yılı öncesinde alınmış olan şampiyonlukların geçerli sayılmasına yönelik başvurulara henüz TFF'den resmi bir açıklama gelmemişti. Yeni başkan Mehmet Büyükekşi ise daha önce yaptığı bir konuşmada Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç'un kullandığı "28 şampiyonlukla ilgili cevap alamadık. 2023-24 sezonundan itibaren formadaki armamıza 5 yıldızı koyacağız. Fenerium ürünlerine ise şimdiden koyduk." ifadelerine değinerek Fenerbahçe'nin böyle bir şey yapamayacağını ve yaparsa cezalarını çekeceğini dile getirmişti.

5 yıldız konusunda kararlı olan Fenerbahçe Spor Kulübü tüm yayın platformları, sosyal medya hesaplarının yanı sıra tesis ve stadyum dekorlarında da 5 yıldızlı logo kullanımına geçmişti. 5 yıldızlı logolara TFF'den onay çıksa da çıkmasa da 2023- 24 sezonunda Fenerbahçe'nin 5 yıldızlı formalar ile maçlara çıkacağını belirten başkan Ali Koç'un başvuruların defalarca iletildiğini ancak bir karşılık alınamadığını belirtmesi üzerine Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye yöneltilen soruya Büyükekşi'nin verdiği yanıt gündem oldu.

Fenerbahçe 5 Yıldız Kullanıyor

Tüm platformlarda ve fiziksel alanlarda 5 yıldızlı logo kullanımına geçen Fenerbahçe Spor Kulübü önümüzdeki sezonda da 5 yıldızlı formalar ile maçlara çıkılacağını bildirdi. Öte yandan Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 5 yıldızlı logosu bazı ana akım medya kuruluşları tarafından da kullanılmaya başlandı.

Mehmet Büyükekşi: Önümüzdeki Günlerde...

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptığı açıklamada Fenerbahçe'nin 5 yıldız kullanımı hakkında kendisine yöneltilen soruya "Biz her gece neredeyse 11-12'de federasyondan çıkıyoruz. Çok acil konular var. Bu konu hala gündemimize gelmedi. Bu konuda bir çalışma yapmadık. 1.5 yıl önce müracaat yapılmış. Bunu önümüzdeki günlerde inceleyeceğiz, ona göre bir yol planı hazırlayacağız. Şu anda bu konuda herhangi bir şey söyleyemeyeceğim." ifadeleri ile yanıt verdi.

Öte yandan Fenerbahçeli taraftarlar TFF'den çıkacak kararı beklemeye başladı.