MEB Açık Lise (AÖL) 2022 Sınavları Ne Zaman? AÖL Sınavları Online mı Olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı açık lise sınavları ne zaman yapılacak? 2022 AÖL sınavları online mı olacak? Kayıtlarını yapan öğrenciler, ikinci dönem sınavlarının ne zaman yapılacağını merak ediyor.

MEB Açık Lise (AÖL) 2022 Sınavları Ne Zaman? AÖL Sınavları Online mı Olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan açık öğretim lisesine ikinci dönem kayıtlarını yapan öğrenciler, 2022 yılı ikinci dönem sınavlarının ne zaman yapılacağını merak ediyor. AÖL ikinci dönem sınavları online mı yapılacak?

AÖL İKİNCİ DÖNEM SINAV TARİHLERİ

Açık Öğretim Ortaokulu-Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğreti Lisesi - II. Dönem Sınavı 2022 Mart onliene

Açık Öğretim Ortaokulu-Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi - III. Dönem Sınavı 2022 Temmuz online

2022-2023 Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi- I. Dönem Sınavı Aralık 2022'de online yapılacak.

SINAVLAR ONLİNE OLARAK YAPILACAK

Sınava girecek adayların merak ettiği bir diğer konu da sınavların online mı yoksa yüz yüze mi olacağıydı. İkinci dönem sınavları da e-sınav yöntemiyle online olarak yapılacak. Hatta 2022-2023 1.dönem sınavları da online olarak yapılacak.

GEÇİŞ YAPMAK İSTEYENLER İÇİN AÖL KAYIT SÜRELERİ UZATILDI !

Örgün liselerden Milli Eğitim Bakanlığı Açık Liselerine kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler için kayıt süreleri de uzatıldı. Yeni kayıtlar 11 Şubat 2022 tarihine kadar devam edecek.

Milli Eğitim Bakanlığı kayıtların uzatılmasına ilişkin duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruda: "Halen örgün eğitimde e-Okulda aktif olarak kayıtlı olan öğrencilerin e okul sistemi üzerinden dönem atlatma işlemlerinin 4-6 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacağından, söz konusu öğrencilerden Açık Öğretim Lisesi'ne geçiş yapmak isteyenlerin yeni kayıt iş ve işlemleri 7 Şubat 2022 - 11 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

Halk eğitimi merkezi müdürlükleri ve yüz yüze eğitim kurumlarında yoğunluk oluşmaması adına, kayıtlar tüm öğrenciler için 11 Şubat 2022 tarihi mesai bitimine kadar uzatılmıştır." denildi.

SONRAKİ HABER