Marmara ve Ege bölgeleri dikkat! Meteoroloji uyardı: Kuvvetli rüzgar bekleniyor

Bugün Meteoroloji tarafından yapılan açıklama ile birlikte yurdun bazı kesimleri için kuvvetli rüzgar uyarıları yapıldı. Uyarıların ardından bölge bölge hava durumu da verildi. İşte detaylar...

Marmara ve Ege bölgeleri dikkat! Meteoroloji uyardı: Kuvvetli rüzgar bekleniyor

Meteoroloji tarafından yapılan açıklama ile birlikte yurdun pek çok bölgesinde kuvvetli rüzgarın hakim olduğu açıklandı. Özellikle yurdun bazı kesimlerinde daha da hakim olacak olan rüzgar ile birlikte vatandaşlar uyarıldı. Yapılan kuvvetli rücgar uyarısının yanı sıra yurdun genelinde hava durumu da paylaşıldı. İşte detaylar...

METEOROLOJİ UYARDI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama ile birlikte 3 Ağustos 2022 tarihi yani bugün için Marmara bölgesinin güneybatısı, Kuzey Ege kıyılarının kuzey ve kuzeydoğu bölgeleri, Doğu Anadolu bölgesinin ise batı ve güneybatı yönlerinde kuvvetli bir rüzgar olacağı, bu nedenle de vatandaşların yaşanabilecek herhangi bir olumsuz durumu karşı tedbirli olmaları gerektiği belirtili.

Özellikle de Marmara bölgesinde etkisini hissettirecek olan bu rüzgarın bölgenin genel olarak güneybatı, kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden eseceği öğrenildi. Bunun yanı sıra ise özellikle İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ ve Kocaeli şehirleri ve bu şehirlerin çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağış ihtimali üzerinde de duruldu.

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI!

Kuvvetli rüzgarın yanı sıra ülke genelinde gök gürültülü sağanak yağışın hakim olacağı açıklandı. Ege bölgesinde hava az bulutlu açık olurken tıpkı Marmara bölgesinde olduğu gibi rüzgardan en çok etkilenen şehirlerden biri oldu.

Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi, Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesinde ise hava genel olarak açık olmasına karşın ara ara bazı bölgelerde gök gürültülü sağanak yağış ihtimalinin görüldüğü açıklandı. Bu açıklamanın yanı sıra yurdun diğer kesimlerinde ise hava genel olarak açık, az bulutlu şeklinde meteoroloji tarafından belirtildi.