Mansur Yavaş'tan Ankapark açıklaması: Yurttaşların yüzde 27'si yeşil alan istiyor

Son günlerde gündemin en çok konuşulan konularından biri olan Ankapark hakkında kararın çıkıp çıkmadığı merak konusu olmuştu. Ankapark hakkında yapılan anketlerin sonuçları yavaş yavaş belli olmaya başladı. İşte detaylar...

Mansur Yavaş'tan Ankapark açıklaması: Yurttaşların yüzde 27'si yeşil alan istiyor

Kısa bir süre önce Ankapark ihalesini kazanan Mansur Yavaş basın toplantısı düzenleyerek Ankapark'ın güncel halini basına gösterdi. Oldukça önemli açıklamalar yapan Mansur Yavaş bu konu ile alakalı Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunacağını duyurdu. Ankapark hakkında ise kararı halkın vermesini istedi.

ANKETLER YAPILDI!

Açıklamada Ankapark'ın neye dönüştürülmesi gerektiği konusunda paranın sahibinin vatandaşlar o0lduğunu dile getiren Mansur Yavaş kararı da vatandaşların alması gerektiğini dile getirdi. Bu nedenle de belediye olarak internet sitesinde herkes tarafından oylama yapılabilecek bir anket sistemi oluşturuldu.

Bu anket sisteminde vatandaşlardan Ankapark hakkında düşüncelerini yazması beklendi. Düşüncelerini yazan vatandaşlar Ankapark'ın yeni halinin neye dönüşmesi gerektiği konusunda açıklamalarda bulundu. Bu anket sonucuna göre ise Ankapark hakkında çoğunluk ne isterse ona karar verileceği açıklandı.

SONUÇLAR BELLİ OLMAYA BAŞLADI!

Mansur Yavaş tarafından yapılan açıklamaya göre Anakapark hakkında yapılan anket sonucunda ilk sırada yeşil alanın bulunduğu öğrenildi. Toplamda 68 bin 450 önerinin bulunduğu ankette sonuçlar başlıca şu şekildeydi;

Ankete katılan vatandaşların;

  • %27 - Yeşil alan olmasını,
  • %16 - Hayvanat bahçesi olmasını,
  • %14 - Atatürk Orman Çiftliği olmasını,
  • %13 - Spor ve yürüyüş alanı olmasını,
  • %4 - Eğlence alanı olarak kalmasını istiyor.