Maliye Bakanı düşecek demişti! Çıkacak zam kapıda 20 Temmuz 00.00 benzin motorin LT fiyatları

Benzin ve motorin litre fiyatlarında yeniden zam beklentisi oluştu. Brent petrol fiyatlarının 99 Dolar seviyesinden 105 106 Dolar bandına tırmanması bu yükselişin çok hızlı olması benzin ve motorin fiyatlarında artış olmasına ilişkin beklentileri artırdı. Peki benzin motorin fiyatları 20 Temmuz gecesi 00.00'da değişecek mi? Akaryakıt sektöründen haber var mı?

Maliye Bakanı düşecek demişti! Çıkacak zam kapıda 20 Temmuz 00.00 benzin motorin LT fiyatları

Küresel piyasalarda brent petrol fiyatlarında çok sert dalgalanmalar oluştu. İlk olarak anlık düşüş gösteren varil fiyatları daha sonra yükseldi. Petrolde varil fiyatlarının düşmesiyle benzin litre fiyatlarında indirim yapılmıştı. Petrol fiyatlarının yükselmesi sonucu ise litre fiyatlarında yeni zamlar olabileceği uyarısı geldi.

99 DOLARDAN 105 DOLARA ÇIKTI BENZİNE BRENT PETROL ZAMMI

Brent petrol fiyatları haftanın ilk işlem gününde 99 dolar bandında yer alıyordu. 99 dolar seviyesinden daha da alt seviyelere inebileceği yorumlanan brent petrol fiyatları için öngörüler tutmadı.

Haftanın ikinci işlem gününde brent petrol fiyatları anlık yükselişler ile 105 Dolar seviyelerine ulaştı.

Brent Petrol 105 dolar seviyesinden 99 dolar bandına inerken benzin litre fiyatlarında kademeli indirimler medyana gelmişti. Benzine son indirim dün gelmiş ve haftanın ilk gününde benzin litresi 96 kuruş inmişti.

Varil fiyatlarının artmasının ardından ise benzinde hemen zam beklentisi oluşmaya başladı.

Uzmanlar ve sektör içinden gelen açıklamlarda brent petrol fiyatlarında yaşanan artışın kalıcı olması durumunda zammın çok kısa süre içerisinde gelebileceği bildirildi.

20 TEMMUZ 00.00'DA FİYATLAR DEĞİŞECEK Mİ?

19 Temmuz Salı gününü 20 Temmuz Çarşamba gününe bağlayan gece yarısında saat 00.00'da fiyatların değişip değişmeyeceği merak ediliyor.

Ne akaryakıt sektöründen ne de başka bir resmi kurumdan zam açıklaması gelmedi.

Ancak söz konusu yüksek varil fiyatlarının hafta ortasında da devam etmesi durumunda fiyatların değişebileceği ifade edildi. Yarın gün içinde brent petrol fiyatları izlenecek ve zam olup olmayacağı açıklanacak.

MALİYE BAKANI NUREDDİN NEBATİ DAHA DA DÜŞME BEKLİYORUZ DEMİŞTİ

Yeni haftanın ilk gününde Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati bir açıklamada bulunmuş ve benzin fiyatlarının düşebileceğini söylemişti. Bakan Nebati "Küresel fiyat oluşumlarına bağlı olarak yakın zamanda akaryakıt fiyatlarında ilave düşüşler bekleniyor. Tüm çalışmalarımız halkımızın refahını azami ölçüde artırmak doğrultusunda aralıksız ilerlemektedir" ifadelerini kullanmıştı.

GÜNCEL BENZİN MOTORİN FİYATLARI

İstanbul'da güncel benzin litre fiyatı 22.72 TL, Motorin litre fiyatı 25.43 TL ve LPG litre fiyatı 11.03 TL

Ankara'da güncel benzin litre fiyatı 22.83 TL, Motorin litre fiyatı 25.52 TL ve LPG litre fiyatı 11.05 TL

İzmir'de güncel benzin litre fiyatı 22.83 TL, Motorin litre fiyatı 25.54 TL ve LPG litre fiyatı 10.73 TL