Maaş zamları belli oldu! Memur ve memur emeklileri bayram edecek!

Son dakika: Memur ve memur emeklilerini yakından ilgilendiren ve bir süredir merak konusu olan maaş zamları ile ilgili gelişme az önce duyuruldu.

Maaş zamları belli oldu! Memur ve memur emeklileri bayram edecek!

Memur ve memur emeklilerini yakından ilgilendiren ve bir süredir merak konusu olan maaş zamları ile ilgili gelişme az önce duyuruldu. İlk olarak asgari ücretliler için açıklanan Temmuz zammının ardından memur ve memur emeklilerinin de alacağı maaşlar belli oldu.

Memurlar ve memur emeklileri tarafından uzun bir süredir beklenen gelişme bugün yaşandı. TÜİK'in Temmuz ayı için enflasyon oranlarını açıklaması sonrasında haberler peş peşe geldi. Farklı ekonomik alanlardan gelen zam ve indirim haaberleri arasında ise en çok dikkat çeken zam haberlerinden biri memur ve emekli maaşları oldu. Memur ve memur emeklileri için yapılan zammın ardından vatandaşlar zam haberini araştırmaya başladı. Memur ve memur emeklileri için yapılan zammın yüzde kaç olduğu, kaç TL zam yapıldığı ve zammın kimlere yapıldığı ise son dakikalarda arama motorlarında en çok aratılan haberlerden oldu. Peki; vatandaşlar tarafından son dakikalarda oldukça sık bir şekilde aratılan; memur ve memur emeklileri için yapılan zammın detayları haberin devamında, Kamu Gündemi'nde...

Memur ve Emekli Memur Zammı Belli Oldu: İşte Yeni Rakamlar

Ülkemizde 5 milyon kişinin üzerindeki memur ve toplamda 13.5 milyon kişilik emekli vatandaş sayısı bu sabah gelen haber ile heyecanlandı. Son zamanlardaki enflasyon artışı vatandaşın alım gücünü düşürürken gelen zam haberi sevindirdi. TÜİK tarafından enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından memur ve memur emeklileri için yeni maaş zamları belli oldu.

Haziran ayında yıllık TÜFE oranı yüzde 78,62 seviyelerine çıktı. TÜİK tarafından yaklaşık 1 saat önce açıklanan verilerin ardından vatandaşları yakından ilgilendiren emekli memur ve memur maaşlarına zam oranı da öğrenilmiş oldu. Peki; memur ve memur emeklisine ne kadar zam yapıldı?

Maaş zamları belli oldu! Memur ve memur emeklileri bayram edecek! - Resim : 1

Yeni gelen bilgiler ile emekli ve memura da büyük ölçekli zam yapılacağı belli oldu. Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren bu haberin cevabı ise ikiye ayrıldı. memur ve memur emeklileri yüzde 41,69 zam alacak. SSK ve Bağkur üzerinden emekli olmuş olan vatandaşlar ise yüzde 42,35 zam alacak. Bu zammın ardından; 6 bin 341 TL olan en düşük memur maaşı, 8 bin 984 TL seviyesine ulaştı. Emekliler için ödenen en düşük emekli maaşı ise 4 bin 289 TL seviyelerinden 6 bin TL'nin üstüne çıktı.