m2'si 4.9 TL'den tam hisseli hazine konut imarlı arsalar! Ankara'da Milli Emlak satıyor

Ankara Polatlı Milli Emlak Müdürlüğü m2'si 4.9 TL'den daha ucuz fiyata dev arazileri satışa çıkardı. Ankara'nın Polatlı İlçesinde yer alan araziler için kuurm başvuruları almaya başladı.

m2'si 4.9 TL'den tam hisseli hazine konut imarlı arsalar! Ankara'da Milli Emlak satıyor

Hazine arazilerinin satışlarına ilişkin son duyuru Milli Emlak Müdürlüğünden geldi. Ankara'da yer alan bazı araziler için Polatlı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı ilanlar yayımladı. Kurum kendisine ait olan toplam 142 adet arazinin satılacağını ilan etti.

Satışlar için ihale düzenleneceğini bildiren Polatlı Milli Emlak Müdürlüğü vatandaşların arazileri nasıl alacaklarını, başvuru işlemlerini ve tarihleri de açıkladı.

İHALE İLE SATILIK TAM HİSSELİ HAZİNE ARAZİLERİ

Polatlı Milli Emlak Müdürlüğünce yayımlanan duyuruda arazilerin büyük kısmının Polatlı İlçesi Müslüm Mahallesi ile Sapanca Mahallesinde yer aldığını bildirdi. Bunun dışında Gündoğan, Güreş,Yeniköseler, Şabanözü, Kayabaşı Yenimehmetli, Eskiköseler, İnler, Sivri, Hacıosmanoğlu mahallerin de araziler satılacak. Araziler arasında imarlı arsalar da bulunuyor.

Aşağıda 142 arazinin bir bölümü için satış tablosunun bir kısmı yer alıyor. Bu arsalardan bir tanesi Müslüm Mahallesi 181 ada 30 parselde bulunan toplam yüzölçümü 1087 m2 olarak arsa. Bu imarlı arsa için kurum 49 bin TL bedel açıkladı.

m2'si 4.9 TL'den tam hisseli hazine konut imarlı arsalar! Ankara'da Milli Emlak satıyor

Yukarıda yer alan görselin tamamına Polatlı Milli Emlak Müdürlüğü'nün web sayfasından ve Basın İlan Kurumu ( ilan gov tr ) adresinden ulaşabilirsiniz.

ARSALARI ALMAK İSTEYENLER İŞTE YAPACAĞINIZ İŞLEMLER

Arsa satışlarının nasıl olacağına ilişkin Polatlı Milli Emlak Müdürlüğü "Yukarıda nitelikleri belirtilen taşınmaz malların, belirtilen tahmini bedeller üzerinden karşılarında yazılı tarih ve saatlerde Polatlı Kaymakamlık Binası 3. Kat Milli Emlak Müdürlüğünde teşekkül edecek komisyon huzurunda 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesi uyarınca açık teklif usulü ile satış ihaleleri yapılacaktır." bilgilerini verdi.

BAŞVURU YAPMAK GEREKİYOR

Arsa satışları için başvuruda bulunacak olan vatandaşlar kuruma gidecekler. Kurumun hazırladığı şartnameyi inceleyecekler herhangi bir yada birden fazla arazi için karar veriklerinde şartnameyi imzalayacaklar.

Ardından istekliler kurumun belirlediği geçici başvuru ücretini ödeyip başvurularını tamamlayacaklar.

TEKLİF VERME SÜRECİ

Arsaların alınması süresinde vatandaşlar ihalede tekliflerini sunacaklar. En yüksek teklifi veren arsayı alacak. Ancak ihaleye katılım olmaması az olması durumunda ilk teklif fiyatlarına arsalar alınabilecek.