Lisede Devamsızlıktan Kalma Var mı, 12. Sınıfta Devamsızlık Kalktı mı 2022? Bakan Özer Açıkladı

12. sınıfta devamsızlıktan sınıfta kalma olup olmadığı lise son sınıf öğrencilerinin gündemindeki yerini korumaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, lise son sınıflar için devamsızlığa ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Lisede Devamsızlıktan Kalma Var mı, 12. Sınıfta Devamsızlık Kalktı mı 2022? Bakan Özer Açıkladı

Üniversite sınavı için hazırlıklarına devam eden lise son sınıf öğrencileri, 12. sınıfta devamsızlıktan sınıfta kalma olup olmadığını merak ediyor. Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 12. sınıfta devamsızlıktan kalmaya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İşte Bakan Özer'in açıklamaları.

12. SINIF ÖĞRENCİLERİNE BAKAN ÖZER'DEN MÜJDE

Bakan Özer, 12.sınıf öğrencilerinin devamsızlıklarına ilişkin açıklamasında: "Covid-19 salgını sürecinden geçtik. Tüm ülkeler için beklenmedik, ilk defa deneyimlenen bir süreç oldu. Öğrencilerimizin her zaman yanında olmak için çalışan bir bakanlığız. 12. Sınıf öğrencilerimizi devamsızlıktan bırakmayacağız, öğrencilerimizin hiçbir kaygısı olmasın. Tüm öğrencilerimizi devamsızlıkla ilgili hiçbir sorun olmadan mezun edeceğiz. Sorumluluk sınavına girip sınıf geçmeyle ilgili de çok esneklik yapacağız. Hangi dersleri aldıysa hepsinden sorumluluk sınavına girebilecek öğrenci. Amacımız, öğrencilerimize imkân verip, eğer başarabilirlerse hiç yıl kaybı olmadan süreçleri rahatlıkla ilerletebilecekleri, kariyerlerine devam edebilecekleri bir mekanizma inşa etmek." ifadelerini kullandı.

Lisede Devamsızlıktan Kalma Var mı, 12. Sınıfta Devamsızlık Kalktı mı 2022? Bakan Özer Açıkladı

DEVAMSIZLIK KONUSUNU KAFALARINDAN ÇIKARSINLAR

12. Sınıf öğrencilerinin üniversite sınavlarına odaklanmaları gerektiğine dikkat çeken Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: "Hem sorumlu dersi olan öğrencilerimiz, diğer sınıf kademelerindeki öğrencilerimiz rahat olsunlar onlara her türlü desteği sağlayacağız. Tekrar tekrar sorumluluk sınavlarını vereceğiz. 12. Sınıf öğrencilerimiz artık devamsızlık konusunu kafalarından çıkarsınlar." dedi.

2022-2023 eğitim öğretim yılı ara tatilleri ve yarıyıl tatillerinin tarihlerini de açıklayan Bakan Özer, yarıyıl tatilini 23 Ocak ile 3 Şubat 2023 tarihleri arasında planladıklarını söyledi. Birinci ara tatilin 14 Kasım-18 Kasım 2022 tarihleri arasında, ikinci tarihlerin de 17 Nisan-20 Nisan 2022 tarihleri arasında olacağını söyledi. İkinci ara tatil Ramazan Bayramı ile birleştirildi.

Milli Eğitim Bakanı Özer'den Son Dakika LGS Açıklaması! Kaygılanmasınlar Diyerek Öğrenciler İçin Tarih Verdi

SONRAKİ HABER