LGS'ye Girecek Olanlara Toplu Taşıma Ücretsiz mi? 5 Haziran Pazar İstanbul, Ankara, İzmir'de Ulaşım Ücretsiz mi?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Liselere Geçiş Sistemi (LGS) 5 Haziran 2022 Pazar günü Türkiye genelinde yapılacak. Sınava girecek öğrencilere ve sınav görevlisi öğretmenler toplu taşımadan ücretsiz yararlanıp yararlanamayacaklarını merak ediyorlar. 5 Haziran Pazar günü ulaşım ücretsiz mi, hangi illerde ücretsiz?

LGS'ye Girecek Olanlara Toplu Taşıma Ücretsiz mi? 5 Haziran Pazar İstanbul, Ankara, İzmir'de Ulaşım Ücretsiz mi?

Milyonlarca öğrenci 5 Haziran 2022 Pazar günü sınav heyecanı yaşayacak. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan Liselere Giriş Sistemi (LGS) 81 il genelinde pazar günü yapılacak. Sınava girecek öğrenciler, velileri ve sınavda görevli öğretmenler pazar günü toplu taşımanın ücretsiz olup olmadığını merak ediyor. 5 Haziran ulaşım ücretsiz mi, hangi illerde ücretsiz?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8. sınıf öğrencilerini kapsayan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı 5 Haziran 2022 Pazar günü 17 bin 915 okulda yapılacak. Sınavın yapılacağı gün sınava girecek öğrenciler ve görevli öğretmenler toplu taşımadan ücretsiz yararlanacak. NTV'nin haberine göre sınava giriş ve görevli belgelerini gösteren öğrenciler ile öğretmenler, LGS sınavından 2 saat önce ve 2 saat sonra toplu ulaşımı ücretsiz olarak kullanabilecek.

LGS'ye Girecek Olanlara Toplu Taşıma Ücretsiz mi? 5 Haziran Pazar İstanbul, Ankara, İzmir'de Ulaşım Ücretsiz mi?

LSG SINAVI NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

LGS sınavı 5 Haziran'da 2 oturum şeklinde uygulanacak. Sözel oturum 09.30'da başlayacak ve öğrencilere Türkçe, inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulup 75 dakika da süre verilecek. İkinci oturum 11.30'da başlayacak ve öğrencilere matematik ve fen bilimlerinden toplam 40 soru sorulacak ve 80 dakika süre verilecek.

Öğrenciler iki oturum arasında bahçeye çıkabilecekler. Her öğrenci LGS sınavına kendi okulunda girecek. 27 Mayıs 2022'de e-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden erişime açılan sınav giriş belgeleri, öğrencilerin sınava gireceği salon ve sırada yer alacak.

2022 yılında LGS'ye kaç öğrencinin gireceği netleşmedi. 2021 yılında ise 1 milyon 38 bin öğrenci sınava katılım göstermişti. 2022 yılında da sınava en az 1 milyon 300 bin öğrencinin katılması bekleniyor. 2021 yılında yapılan sınavda 97 öğrenci tam puan almış ve kız öğrenciler daha fazla başarı göstermişti. 180 bin öğrenci de barajı geçememişti.

SONRAKİ HABER