LGS'ye Girecek Öğrenciler ve Veliler Dikkat! MEB O Tarihe Dikkat Çekti

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından LGS'ye girecek öğrencilere ve velilere sınav başvurularına ilişkin uyarıda bulundu. LGS başvurusu nasıl yapılır, başvurular ne zaman sona erecek? MEB'in açıklaması haberimizde.

LGS'ye Girecek Öğrenciler ve Veliler Dikkat! MEB O Tarihe Dikkat Çekti

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022 LGS başvuruları için tarih verdi. Merkezi olarak yapılacak başvurular 4 Nisan- 14 Nisan 2022 tarihleri arasında alınacak. Sınav 5 Haziran 2022 tarihinde yapılacak. Sınav başvuruları otomatik olarak yapılacak. Tüm 8.sınıf öğrencileri için merkezi başvuru yapılacak.

LGS BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?
LGS başvuru kılavuzu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlandı. Tüm 8.sınıf öğrencileri için sistem otomatik olarak başvuru yapacak. Başvurusu yapılan adayların sınava girme zorunluluğu bulunmuyor. Girmek istemeyen adaylar sınava girmeyecek.
Yurt dışında olup da LGS'ye girecek adaylar ise başvuru formunu doldurarak kendileri başvuru yapacak.

VELİLER DİKKAT! KONTROL EDİLMESİ GEREKİYOR
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından merkezi olarak LGS başvuruları yapıldıktan sonra velilerin, öğrenci sınav bilgilerini e-okul.meb.gov.tr adresi üzerinden e-Okul Veli bilgilendirme sistemi ile kontrol etmesi gerekiyor. Bilgilerin kontrol edilmesi için son gün 14 Nisan 2022.

Öğrencilerin sınav bilgilerinin kontrol edilmesi için velilere ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hatırlatma mesajı da gönderildi. Bilgilerde herhangi bir yanlışlık olması durumunda veliler, düzeltmek için okul müdürlerinden talepte bulunabilecek.

SONRAKİ HABER