LGS birinci nakil sonuçları açıklandı! LGS nakil sonuçlarına nereden, nasıl bakılır?

LGS'ye giren çok sayıda öğrencinin beklediği haber geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile adayların LGS birinci nakil sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Peki; LGS birinci nakil sonuçlarına nereden, nasıl bakılır?

LGS birinci nakil sonuçları açıklandı! LGS nakil sonuçlarına nereden, nasıl bakılır?

Liselere Geçiş Sınavı olarak da bilinen LGS'ye girmiş olan çok sayıda adayın uzun süredir beklediği açıklama yapıldı. Milli eğitim bakanı Mahmut Özer tarafından resmi olarak yapılan duyuru ile sonuçların açıklandığı az önce bildirildi. Çok sayıda aday ve ailenin beklediği sonuçların açıklanmasının ardından son dakikalarda arama motorlarında birinci nakil sonuçlarına nasıl bakılacağı en çok aratılanlar arasına girdi. Peki; LGS kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarına nereden, nasıl bakılır?

LGS Birinci Nakil Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından yapılan açıklama ile sonuçların açıklandığı vatandaşlara duyuruldu. Çok sayıda adayın heyecan ve merakla beklediği sonuçların açıklanmasının ardından detaylar merak konusu oldu. Milli eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı açıklamada 25 Temmuz tarihinde açıklanan birinci yerleştirme sonuçlarına göre tercih yapmış olan öğrencilerin yüzde 95 gibi bir oranla istedikleri okullara yerleştirildiklerini duyurdu.

Bakan Özer'in açıklaması şu şekilde;

"İkinci nakil yerleştirme sonuçları 8 Ağustos'ta açıklanacak. Böylece merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 8 Ağustos'ta tamamlanacak. İkinci nakil yerleştirme sonunda da hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 19 Ağustos'ta yerleştirme süreci tamamlanacak. Öğrenci ve velilerimizin hiçbir endişesi olmasın, çok az sayıda öğrencimiz kaldı onlar da müsterih olsunlar, süreç sonunda herkes mutlaka yerleştirilecek."

Nakil Sonuçları Nereden Görüntüleniyor?

LGS kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarının nereden görüntüleneceği vatandaşlar için merak konusu oldu. Nakil başvurularını görüntülemek isteyen adaylar Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet adresinde yer alan Sonuç portalında nakil sonuçlarını görüntüleyebilecekler.