Lazer epilasyon yaptıranlar pişman: Meğer kalıcı koku yapıyormuş! Lazer ter bezlerine zarar mı verir?

Son dönemde pek çok kişi tarafından tercih edilen lazer epilasyonlar hakkında pek çok kişi tarafından bilinmeyen bu gerçek şaşırttı! Uzmanlarda da gelen açıklama ile birlikte lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin sayısı azaldı...

Lazer epilasyon yaptıranlar pişman: Meğer kalıcı koku yapıyormuş! Lazer ter bezlerine zarar mı verir?

Belki de son 10 senedir daha yaygın bir hale gelen lazer epilasyonlar artık neredeyse her mahalle başında var. Güzellik merkezi açan pek çok kişinin aldığı lazer makinası ile birlikte yaptığı işlemler kimi zaman iyi olurken kimi zaman kötü sonuçlara neden olabiliyor. Durum bu şekilde olunca da pek çok kişi lazer epilasyon denilince oldukça tedirgin oluyor.

Hem sosyal çevrede hem de sosyal medyada yapılan yorumlara göre lazer epilasyondan en fazla şikayet edilme nedeninin kansere yol açtığını düşünmeleri oldu. Bunun yanı sıra kimi müşterilerin işini doğru yapmayan merkezler nedeniyle vücutlarında 3. dereceye kadar yanıkları olabilmesi, bunların da örneklerinin olması vatandaşların adeta korkmasına neden oldu. Durum bu şekilde iken lazer epilasyon yaptıran kişilerden öyle bir şikayet geldi ki, duyanlar adeta şok oldu. Peki bu şikayetlerin aslı var mı, lazer epilasyon zararlı mı? İşte detaylar...

Lazer epilasyon yaptıranlar pişman: Meğer kalıcı koku yapıyormuş! Lazer ter bezlerine zarar mı verir?

LAZER EPİLASYON KANSER YAPAR MI?

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin pek çoğunun aklına takılan ilk soru kansere yol açıp açmadığı olmuştur. Bu konuda etrafta her ne kadar pek çok söylenti duyulsa da lazer epilasyon oldukça uzun bir süredir hayatımızdadır.

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamada kesinlikle hayır gibi net sonuçlara ulaşmak mümkün olmasa da bugüne kadar lazer epilasyonun yol açtığı hiçbir kanser vakasına ulaşılmadığı açıklandı. Bu açıklama ile birlikte de lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin içi biraz da olsa rahatladı.

LAZER EPİLASYONDA KOKU!

Lazer epilasyon yaptıran kişiler öyle bir iddiada bulundu ki duyanlar adeta şok oldu. Daha önce lazer epilasyon yaptırmış olan kişilerin bazıların lazer sonrası kalan bir koku olduğu açıklandı. Bu kolaltı bölgesinde olduğu için son derece rahatsız da hissetirmektedir.

Kimi müşteriler kesinlikle koku yapmadığını dile getirse de pek çok müşteri kokunun kaldığını açıkladı. Oldukça can sıkıcı olan bu detayın ardından kimi müşteriler bu kokunun geçici olduğunu açıklarken kimi müşteriler ise uzun süredir var olduğunu dile getirdi.

Bu nedenle lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilere iyice düşünülmesi gerektiği ve iyi bir yere yaptırmaları gerektiği konusunda açıklama yapıldı. Uzmanlardan ter bezleri hakkında net bir açıklama gelmese de kokunun neden oluştuğu konusunda da açıklama yapılmadı.