'Kuzenim yazmış' Ahmet Hakan'ın +18 video açıklaması dikkat çekti

Geçtiğimiz günlerde Twitter'da beğendiği bir paylaşım ile dikkat çeken Ahmet Hakan'dan açıklama geldi. Ahmet Hakan'ı açıklaması dikkat çekti. Pek çok kişi ise Hakan'ın gerçeklikten uzak olarak nitelendirdiği açıklaması ile ilgili yorumlar yaptı.

'Kuzenim yazmış' Ahmet Hakan'ın +18 video açıklaması dikkat çekti

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan geçtiğimiz günlerde resmi Twitter hesabından beğendiği bir paylaşım ile gündeme gelmişti. Kısa süre içerisinde gündeme oturan Ahmet Hakan'ın resmi sosyal medya hesabından beğenilen +18 cinsel içerikli paylaşımın ardından çok sayıda vatandaş konuyla ilgili paylaşımlar yapmıştı.

Ahmet Hakan olayın yayılmasının ardından beğenilenler kısmından beğenisini geri çekmiş ve paylaşım ile Twitter hesabı arasındaki ilişkiyi kesmişti. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan olayın ardından kendisinden beklenen bir açıklama yapmamıştı. Pek çok kişi Ahmet Hakan'ın paylaşımı ile ilgili konuşmalarını sürdürürken bu sabah Hürriyet'te yayımlanan yazısı ile Ahmet Hakan +18 cinsel video beğeni konusunu ele aldı.

Ahmet Hakan'ın yayımladığı yeni yazısına ilişkin detaylar haberin devamında, Kamu Gündemi'nde...

Ahmet Hakan'dan Cinsel İçerikli Görüntü Cevabı

Bugün Hürriyet'te yayımladığı yazısı ile pek çok konuyu ele alan Ahmet Hakan'ın gündeminde Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Ekrem İmamoğlu gibi isimlerin yanı sıra geçtiğimiz günlerde yaşanan cinsel içerikli video beğenisine de değindi.

Devlette liyakat sorununa değinen Ahmet Hakan; Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun liyakat sorunu olduğunu öne sürdü. Ahmet Hakan'ın yazısının ilgili kısmı şu şekilde;

"Hürriyet muhabiri Musa Kesler aradı. “Twitter’da cinsel içerikli bir görüntünün ‘beğeni’ butonuna bastığınız görünüyor” dedi. İlk tepkim şu oldu: “Eyvah! Kesin hesabı ele geçirmişlerdir.” Dijital alemin sarrafı olan bir arkadaşımı aradım, “Hemen hesabını kontrol altına al” dedi. Aldım. Sonra da sordum: “Bu nasıl olabilir? Sadece cinsel içerikli görüntü değil, benim asla beğeni butonuna basmadığım yüzlerce başka mesaj da var.” Arkadaşım sakince anlattı: “Geliştiriciler tarafından oluşturulmuş uygulamalara izin vermişsindir.” Bingo! Açtık baktık. Aynen böyle olmuş."

'Kuzenim yazmış' Ahmet Hakan'ın +18 video açıklaması dikkat çekti

Ahmet Hakan tarafından yayımlanan bu açıklamanın ardından sosyal medya platformlarında çok sayıda kullanıcı Ahmet Hakan'ın açıklamasını paylaştı. Açıklamayı gerçekçi ve inandırıcı bulmayan çok sayıda kullanıcının yorumları dikkat çekti. Bir kullanıcının, Ahmet Hakan'ın yazısını "kuzenim yazmış" başlığı ile tekrar paylaşması dikkat çekti.