Kuveyt Türk Faizsiz Konut Sistemiyle Herkesi Ev Sahibi Yapacak! Kar Oranları Düştü

Katılım bankalarının faizsiz finansman seçeneklerine ilgi artıyor. Kuveyt Türk'ten düşük kar oranlarıyla konut kredisi…

Kuveyt Türk Faizsiz Konut Sistemiyle Herkesi Ev Sahibi Yapacak! Kar Oranları Düştü

Konut fiyatlarında son dönemde yaşanan fiyat artışları, ev sahibi olma hayali kuranların bu hayallerinden vazgeçmesine neden olmuştu. Kuveyt Türk Katılım bankası başta olmak üzere, katılım bankacılığı alanında faaliyet gösteren birçok banka ise faizsiz kredi paketlerini açıkladı.

Faizsiz bankacılık hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşların kolayca talep edebilecekleri krediler kapsamında ayrıca uygun ödeme seçenekleri de yer almaktadır. Katılım bankalarından gelen faizsiz konut kredisi finansman seçenekleri herkesi yeni dönemde de ev sahibi yapmaya hazırlanıyor. 120 ay vade seçenekleri ve cazip ödeme koşulları ev alma hayallerinin gerçekleştirilmesine yönelik hesaplı finansman desteği sağlıyor.

Kuveyt Türk Faizsiz Konut Kredisi Kar Oranları

Faizsiz katılım bankacılığı alanında faaliyet gösteren Kuveyt Türk, kar oranlarının da düşürülmesinin ardından birçok kişinin ev sahibi olmasına destek sağlayacak. Diledikleri eve sahip olmak isteyenler Kuveyt Türk Mobil üzerinden başvurularını yaparak 120 ay vade seçenekleri ile faizsiz finansman desteğinden yararlanabilecekler.

Ayrıca konut değerinin yüzde 90’ına kadar sağlanan finansman ile düşük kar oranlarının avantajlarından yararlanılması da mümkündür. Yüzde 1,37’den başlayan cazip kar oranları yeni yıldan önce ev sahibi olmak isteyenler için yılın son karlı finansmanlarını sunuyor. Kuveyt Türk üzerinden talep edilecek her bir konut kredisi paketine göre farklı kar oranları belirlenmiştir.

Kuveyt Türk Ev Kredisi Hesaplama

Kuveyt Türk faizsiz ev kredisinden yararlanarak hayallerinizdeki evi en uygun finansman çözümleri ile elde edebilirsiniz. 120 ay vade seçenekleri ve yüzde 1,37’den başlayan cazip kar oranları ile satın alacağınız evin yüzde 90’ına kadar kredi kullanımı mümkündür. Konut türüne göre A ve B sınıfı konutların değerinin yüzde 90’ına kadar finansman verilirken, diğer enerji sınıflarında yer alan konutlar için yüzde 80 oranında finansman sağlamaktadır.

Örnek bir hesaplamaya göre; 60 ay vadeli 100 bin TL kredi için ek ürün kullanımı ile beraber 2 bin 455 TL taksit tutarı belirlenmiştir. Ancak tercih edilecek kredi miktarı ve vade seçenekleri bu oranların değişmesine neden olabilir. Öte yandan ödeme yöntemleri, kredi kapsamı ve diğer seçeneklere göre kredi hesaplamaları farklılık gösterecektir.