Kuveyt Türk emlak piyasasını ezdi geçti: 277 metrekare müstakil ev, 186 bin TL karşılığında satışta!

Yeni dönem itibari ile kendi evinin sahibi olmak isteyen vatandaşları sevindirecek haber, Kuveyt Türk’ten geldi. Kuveyt Türk, uygun fiyatlı konut satışına başladığını duyurdu. İşte Kuveyt Türk’ün emlak piyasasına cevap niteliğinde olan ev ilanlarının ayrıntıları…

Kuveyt Türk emlak piyasasını ezdi geçti: 277 metrekare müstakil ev, 186 bin TL karşılığında satışta!

Geride bıraktığımız yılın son zamanlarına doğru döviz kurlarında ve altın piyasasında yaşanan ani yükselişler, 2022 yılında da gözlenmeye devam ediyor. Yeni yıldan kısa bir süre önce arzu edilen seviyelere düşmeyi başaran döviz kurları ve altın piyasası, 2022 yılına girilmesi ile birlikte tekrar yükseliş trendine girdi. Piyasaların dalgalı hareketlerinden direkt olarak etkilenen emlak sektörü, konut satış fiyatlarına oldukça büyük zamlar yaptı.

Konutlara gelen zamlardan sonra yeni dönem itibari ile kendi evinin sahibi olmayı planlayan vatandaşlar, çareyi banka kanalı aracılığı ile satışa sunulan evlerde buldu. Kendi bütçesine uygun fiyatlarda konut arayan vatandaşların beklediği müjdeli haberi ise Kuveyt Türk verdi. Kuveyt Türk, Türkiye’nin birçok noktasında yer alan konutlara dair satış ilanlarını, yayınlamaya başladığını duyurdu.

En Ucuz Ev Isparta’da!

Uygun fiyatlar karşılığında konut sahibi olmak isteyen vatandaşları umutlandıran Kuveyt Türk konut ilanları arasında en dikkat çekeni, Isparta ilinde yer alan müstakil bir konut oldu. 6+1, 277 metrekare büyüklüğünde olan müstakil konutun fiyatı, 186 bin TL olarak ilan edildi.

Isparta’da 186 bin TL değer biçilen müstakil konutun, Isparta Senirce- Büyükbabaca Dere Mahallesi adresinde yer aldığı bildirildi. Kuveyt Türk, vatandaşların konut hakkında görsel bir fikre sahip olması amacı ile konutun fotoğraflarını da yayınlandı.

İcralık Ev Satışı için Kredi Çekilebilir Mi?

Kuveyt Türk’ün uygun fiyatlı konut satışından yararlanmak isteyen vatandaşlar, nakitleri olmasa dahi banka kredisi ile evi satın alıp alamayacakları ile ilgili araştırmalara yapmaya başladı. Konu ile ilgili yazılı bir kural olmasa da bankalar, icra yolu ile satışa sundukları konutlar için kredi verme konusunda oldukça cimri davranmaktadır. Ancak banka kredisi ile icralık ev satın alınamaz diye de bir kural bulunmamaktadır.

Bankadan Ev Nasıl Alınır?

Kuveyt Türk’ün yayınlamış olduğu satılık konut ilanlarından sonra, banka kanalı ile satılan evlere nasıl sahip olunabileceği araştırılmaya başlandı. Banka, konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar için bir açıklamada bulundu.

Kuveyt Türk aracılığı ile konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar, isterlerse en yakın Kuveyt Türk şubesine giderek, isterlerse de bankanın internet sitesi aracılığı ile ilgili konutun satışı ile ilgili bilgi edinebilirler.