Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Çok Sayıda Personel Alımı Gerçekleştirecek! Birçok Kadroda Alım Yapılıyor

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi sözleşmeli personel kadrolarında istihdam edilmek üzere 41 personel alımı yapacak. İşte başvuru tarihleri ve detayları…

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Çok Sayıda Personel Alımı Gerçekleştirecek! Birçok Kadroda Alım Yapılıyor

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere, sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin ilgili esaslar ve mevzuat dikkate alınarak yapılacak alımlar için birçok branşta alım yapılması hedefleniyor.

Mimardan büro personeline, koruma ve güvenlik görevlisinden destek personeline kadar birçok farklı alanda yapılacak sözleşmeli personel alımı için her bir branş özelinde farklı özel şartlar belirlenmiştir. Adayların bu şartları sağlamaları halinde kolayca başvurularını yapmaları mümkündür. Başvuru işlemleri için resmi ilan metinde yer alan tarihler içinde adayların başvurularını iletmeleri gerekecektir.

Hangi Kadrolarda Alım Yapılacak?

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere, sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Çok sayıda kadro için yapılacak alımlar kapsamında her bir kadro için ayrıca KPSS puanı aranacaktır. KPSS P94 puan türünden kadrolar için belirlenen puan şartını sağlamak ve bazı kadrolar için özel olarak aranan YÖKDİL puan şartlarını sağlayarak ilgili personel alımı ilanlarına başvuru yapılması mümkündür.

Sözleşmeli olarak toplamda 41 personelin istihdam edilmesinin hedeflendiği Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi personel alımına ilişkin, alım yapılacak kadrolar ise şu şekildedir:

· Mimar

· Tekniker

· Sağlık Teknikeri

· Teknisyen

· Büro Personeli

· Destek Personeli

· Koruma ve Güvenlik Görevlisi

Başvuru Şartları ve Tarihi

Son başvuru tarihi itibariyle adayların en geç 7 Ocak 2022 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. İlanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren en çok 15 gün içinde başvuruların tamamlanması gerekmektedir. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Evliya Çelebi Yerleşkesi üzerinden söz konusu kadrolar için şartları sağlayan adayların başvuru yapmaları mümkündür.

Başvurular için aranan genel ve bazı özel şartlar ise şunlardır:

· Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

· 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 40’ıncı madde şartlarını sağlamak.

· Kamu haklarından kısıtlı olmamak.

· TCK 53’de yer alan süreler geçse bile belirli suçlardan hüküm giymemiş olmak.

· Askerlik ile ilgisi bulunmamak.

· Her hangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli veya yaşlılık aylığı almamak.

· Meslek gruplarına göre belirlenen özel şartları sağlamak.

SONRAKİ HABER