Kurban Bayramı Tatili Kararı Açıklandı! 9 Gün İzin Yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan kurban bayramında 9 gün tatil uygulanacağını açıkladı. Kabine toplantısından 9 günlük bayram tatili çıktı.

Kurban Bayramı Tatili Kararı Açıklandı! 9 Gün İzin Yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kurban bayramı tatili için kararı kabine toplantısı sonrası açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kurban Bayramı'nda 9 günlük tatil uygulanacağını ilan etti.

KURBAN BAYRAMI'NDA 9 GÜNLÜK TATİL

9 Temmuz Cumartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı için tatil kararını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan 9 günlük resmi tatil ilan etti.

ASGARİ ÜCRET MESAJI

Erdoğan konuşmasında ayrıca milyonların beklediği asgari ücret için de açıklamada bulundu. Erdoğan maaşların artırılacağını ifade ederek "Asgari ücreti artırarak, işverenlerin de omuzlarındaki yükü kaldırarak adil bir yükseliş yapmıştık. Bunun için Çalışma Bakanlığımızdan işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim. Böylece yapılan artışın istihdam herhangi olumsuz bir etkiye yol açmasına izin verilmeyecektir. İnşallah en kısa bir sürede müjde vereceğiz. Amacımız enflasyon oranı kaç olursa olsun, hiçbir çalışanımızın ve emeklimizin hayat pahalılığı altında ezilmesine müsaade etmemektir. Detaylarını açıklayacağımız bu çalışmanın emeklilerimize ve çalışanlarımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. NATO görüşmelerinden döner dönmez açıklayacağım. Ayrıca memurların Temmuz ayı bayram maaşlarının Kurban Bayramı öncesinde zamlı haliyle ödeneceğini ifade etmek istiyorum. Yeni yatırımlarla, yeni fırsatlarla ve yeni finansman kaynaklarıyla istihdamı ve üretimi destekliyor, ihracatçıları pazarlarını büyütmeleri konusunda teşvik ediyoruz. Bize yan gelip yatmak yoktur. Dünyada başı dik gezebilmenin tek yolu budur." dedi.