Kurban Bayramı Otobüs Biletleri Tükendi! Ek Sefer Biletleri Ne Zaman Satışa Açılacak, Ne Kadar Olacak?

Tüm Otobüsçüler Federasyonu'nun Genel Başkanlığını yürüten Mustafa Yıldırım tarafından yükenen otobüs biletlerine ilişkin yeni açıklama gündeme geldi.

Kurban Bayramı Otobüs Biletleri Tükendi! Ek Sefer Biletleri Ne Zaman Satışa Açılacak, Ne Kadar Olacak?

Tüm Otobüsçüler Federasyonu'nun Genel Başkanlığını yürüten Mustafa Yıldırım tarafından yükenen otobüs biletlerine ilişkin yeni açıklama gündeme geldi. Kurban Bayramı dolayısıyla otobüs biletlerine yoğun talep olması sebebiyle ek seferlerin de başlatılacağını duyurdu. Peki ek sefer biletleri ne zaman satışa açılacak? Açılan ek seferler için otobüs bileti ücretleri ne kadar olacak?

Tüm Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Yıldırım tarafından Kurban Bayramı otobüs seferlerine ilişkin yeni açıklamalar gündeme geldi. Öyle ki bayram nedeniyle satışa sunulan otobüs biletleri ne yazık ki tükendi. Ancak 8 Bin ek sefer için de satışların başladığını duyuruldu. TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Başkanlığı görevini yürütmekle üstlenmiş olan Mustafa Yıldırım, Anadolu Ajansı muhabirlerine açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar kapsamında bayram nedeniyle şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüslere ilginin çok büyük olduğu belirtildi.

Ek Seferler Ne Zaman Başlayacak?

Bayram tatili bilindiği gibi 9 güne çıkarıldı. Öyle ki bayram tatili süreci boyunca günlük ortalama olarak 700 bin yolcu, otobüsle taşınacak. Aynı zamanda 1 Temmuz itibariyle başlayan hareketlilik 18 Temmuz'a kadar da devam edecek. Söz konusu süreç içerisinde ise ek seferlerle birlikte de 9 milyona kadar yakın yolcunun taşınması planlanmaktadır. Ülkemiz genelinde ise toplamda 353 otobüs firması tarafından 8 Bin 500 adet otobüsle hizmet verileceği bildirilirken, normal günlerde ise 12 bin adet olan otobüs sefer sayısı, tatil dönemlerinde artırılmış ve toplamda 27 bine kadar çıkarılmıştır.

TOBB başkanı Mustafa Yıldırım tarafından yapılan bir diğer açıklamaya göre de otobüs biletlerinin tükendiği duyuruldu. Bunun yanı sıra Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından şehirler arası otobüs firmalarına B2 ve de D2 belgeli otobüsleri kullanma izni çıktı. Kurban Bayramı tatilinde insanların gereksinim duydukları yolcu talebini karşılamak içinse 8 Bin ek sefer için satışların başladığı bildirilmiştir. TOBB Başkanı Mustafa Yıldırım; yolcuların ilerleyen süreç içerisinde mağduriyet yaşamamaları adına biletlerini gidiş ve dönüş olmak üzere çift yönlü almasını tavsiye etti.