Kurban Bayramı Öncesi Otobüs Bileti Fiyatları Tavan Yaptı

Akaryakıta peş peşe gelen zamlar otobüs bileti fiyatlarına da yansıdı. Kurban Bayramı için otobüs bileti almak isteyenler, bilet fiyatlarına gelen zamla yüzleşti.

Kurban Bayramı Öncesi Otobüs Bileti Fiyatları Tavan Yaptı

Kurban Bayramı yaklaşıyor ve okullar da kapandı. Yollarda hareketlilik başladı. Yaz tatili için tatile ya da memleketine gitmek isteyen vatandaşlar otobüs biletlerine gelen zamla neye uğradığını şaşırdı.

Akaryakıta peş peşe gelen zamlar otobüs firmalarını da etkiledi. Bilet fiyatlarını etkileyen motorinin 30 liranın üzerine çıkması nedeniyle otobüs bileti fiyatları da günlük olarak değişmeye başladı. Bilet fiyatlarındaki artışın ardından otogarlar boş kaldı. Otobüs firmalarında rezervasyon uygulaması kaldırıldı ve günlük bilet satışına geçildi.

İKİ AYDA YÜZDE 65 ZAM GELDİ

Akaryakıta gelen zamlar nedeniyle Ramazan Bayramı'ndan bu zamana kadar otobüs bileti fiyatlarında ortalama %65 artış yaşandı. Otobüs firmaları 1,5 - 2 saat arasında değişen mesafeler için 120 lira alıyor. 20 saat ve üzerindeki yolculuklar için de bilet fiyatları 650 lira ile 750 lira arasında değişiyor.

Kurban Bayramı Öncesi Otobüs Bileti Fiyatları Tavan Yaptı

İSTANBUL'DAN SEYAHAT ETMEK İSTEYENLER İÇİN GÜNCEL BİLET FİYATLARI

İstanbul - Trabzon 620 lira, İstanbul - Diyarbakır 600 lira, İstanbul - Sivas 550 lira, İstanbul - İzmir 500 lira, İstanbul - Antalya 490 lira, İstanbul - Ankara 350 lira.

TAKSİTLİ BİLET SATIŞLARI DA BAŞLADI

Zamların ardından vatandaş bilet almaktan çekinince otobüs firmaları taksitli bilet satışlarına da başladı. Kredi kartı ile bilet satışlarında 2 taksit uygulanıyor.

SONRAKİ HABER