Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ödemeleri başladı! Emekli bayram ikramiyeleri ne kadar oldu?

Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri dün hesaplara yatmaya başladı. Emekli ikramiyelerinde değişiklik olup olmadığın yönünde net bir bilgi bulunmuyor. Büyük ihtimalle Ramazan Bayram ikramiyesinde aynı tutar hesaplara yatırılacak.

Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ödemeleri başladı! Emekli bayram ikramiyeleri ne kadar oldu?

Emeklilerin gözü kulağı 2022 Temmuz ayı Kurban Bayramında verilecek emekli ikramiyesine çevrildi. Merak edilen soru başlığı Kurban Bayramında verilecek ikramiye rakamı Ramazan Bayramı ile aynı mı olacak? Bütün soruların cevapları hakkında net bir resmi açıklama gelmemiş olsa da milyonların cevap beklediği soruların yanıtlarını yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın millete sesleniş konuşmasında resmi açıklama yapması bekleniliyor. Memur ve emeklilere Temmuz ayında enflasyon farkı zam oranlarını açıklamasıyla birlikte ihtimaller dahilinde belki de değişiklik yapılarak Kurban Bayramında emekli ikramiyelerinde değişiklik olabilmesi konuşulan konular arasında yer alıyor.

Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne kadar olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ramazan Bayramı öncesinde emeklilere müjde vererek bayram ikramiyelerinde artış gösterildiğini ve yeni ücreti açıklamıştı. Ramazan Bayramında verilecek emekli ikramiyesini aynı oranda Kurban bayramında da geçerli olacağını belirten söylemlerde bulunarak iki bayramda da verilecek ikramiyelerin rakamlarını söyledi. Erdoğan Ramazan Bayramı öncesinde açıklamalarında, ''Emekli bayram ikramiyesi Çalışma Bakanımızın dediği gibi 1100 TL olarak yatacak.'' ifadelerini kullanarak Çalışma Bakanını doğrular nitelikte söylemde bulunmuştu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bayram ikramiyeleri sorusuna şöyle yanıt verdi, ''Bu zaten adı üstünde bayram ikramiyesi. Bu, ücret türü veya asgari ücret vesaire gibi bir şey değil. Şu anda öyle bir kararımız yok.'' diye yanıt verdi.

Ramazan Bayramı öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından bayramda emeklilere verilen bayram ikramiyeleri hakkında detaylı açıklamalarda bulunarak Kurban Bayramı'nda da aynı rakamın verileceğine dair açıklamalarda bulunuldu.

Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklama ile birlikte Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerinin farklı tarihler dahilinde 2 ila 7 Temmuz arasında hesaplarına yatacağını açıkladı.

  • Emekli Sandığı'na tabi olan emekliler, 2-5 Temmuz tarihleri arasında,
  • SSK emeklileri, 5-6 Temmuz tarihleri arasında,
  • Bağ-Kur emeklileri, 7 Temmuz tarihinde emekli ikramiyeleri hesaplarına yatacak.