Kripto Paralarda Büyük Durgunluk! Pek Çok Popüler Kripto Para Birimi Dibi Boyladı!

2022 yılına hızlı bir giriş yapması beklenen kripto para birimlerinde korkulan oldu. Pek çok kripto para biriminin dibi gördüğü belirlendi.

Kripto Paralarda Büyük Durgunluk! Pek Çok Popüler Kripto Para Birimi Dibi Boyladı!

2021 yılı kripto paralar için son derece durgun geçmişti. Bunun ardından 2022 yılında büyük patlama yaşanması bekleniyordu. Ancak yeni yılın ilk günleri kripto para piyasası için son derece hareketsiz geçiyor. Kripto para birimi liderleri Bitcoin ve Ethereum hızlı bir düşüş trendi içerisine girdiği gibi durgun seyretmeye devam ediyor.

Bitcoin 69.000 dolar tarihi seviyesine kadar çıkmıştı. Bunun ardından şimdilerde beklenen seviyelerden giderek uzaklaşarak düşüş yaşamaya devam ediyor. Yaşanan bu düşüş aynı zamanda pek çok altcoini de olumsuz etkilemeye devam ediyor.

BİTCOİN YAŞADIĞI DÜŞÜŞ SONRASINDA SAKİNLEŞTİ

Bitcoin geçtiğimiz Kasım ayında 69.000 dolar seviyesine çıkmış ardından ciddi bir düşüş göstermişti. Uzmanlar kısa bir süre sonra bu düşüşü toparlayacağını düşünüyorlardı. Ancak beklenildiği gibi olmadı. Zaman zaman yaşanan düşüşler sonrasında Bitcoin bir türlü yatay seyrinden uzaklaşamadı. Şimdilerde de düşüş trendi içerisinde sakin hareketler yapmaya devam ediyor.

ETHEREUM BEKLENTİLERİ KARŞILAMIYOR

Ethereum büyük bir gelişme kaydederek 4.000 dolar seviyelerinin üzerine çıkmıştı. Bunun ardından Kasım ayında o da tarihi seviyesini görerek 5 bin dolara yaklaşmıştı. Ancak yaşanan düşüşten nasibini aldı. Şimdilerde 3. 727 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Yatay seyirde devam ederken süreçten etkilendiği ortada. Ethereum yatırımcıları kripto para biriminde herhangi bir hareketin olmamasından şikayetçi.

DOGECOİN HAREKET ETMİYOR

Şaka coini olarak piyasaya sürülen Dogecoin kısa süre sonra ciddi bir yatırım aracı haline gelmişti. Bunun ardından yüzde 2 oranında gösterdiği düşüş trendinin ardından akşam saatlerinde 0.17 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyordu. Yatay seyrini korurken herhangi bir kayda değer hareketin olmaması dikkat çekti.

Kripto paralarda yaşanan bu durgunluk tüm piyasayı yakından etkiliyor. İşlem yapamayan yatırımcılar bir an önce bu durgunluğun kırılmasını bekliyorlar.

Yazımızda yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Yatırımlar kişisel araştırmalar sonucunda yönlendirilmelidir.

SONRAKİ HABER